2. el HDD alınır mı?

mert kesler

Centipat
Daha fazla  
Arkadaşımdan 2. el HDD alacağım, aslında HDD almayacaktım ama mâkul bir fiyata saldığı için alacağım ek depolama alani olsun diye. Sizce alınır mı? Alırsam gidip bilgisayarciya baktirabilir miyim? Sağlığı, içinde dosya var mı yok mu diye? Çocuk bu tarz seylerden hiç anlamıyor ve yeni PC aldığı icin HDD'yi satıyor o yüzden pek bir bilgi veremedi ama icinde sadece Windows kurulu dedi, baska bir şey var mı yok mu bilmiyormuş. (PC'yi dahaca toplama asamasinda oldugum icin kendim bakamıyorum.)

HDD zamanla performansı düşen bir parça 2. el almanızı önermem ama illa alacaksanız HD Tune üzerinde bad sector taraması ve Crystaldismark üzerinden hız testi yaparak alın.

Saplık kontrollerini test et bozuk hücre vs. varmı diye ondan sonra alınabilir.

HDD zamanla performansı düşen bir parça 2. el almanızı önermem ama illa alacaksanız HD Tune üzerinde bad sector taraması ve Crystaldismark üzerinden hız testi yaparak alın.

SATA3 den yine daha uzun ömürlü oluyor 13 sene olacak şubattan sonra HDD var elimde hala kullanıyorum, tabi 7 senedir yoğun kullanmıyorum sadece arşiv saklamak için.

DiskaGenius programı ile bütün sektörlerin sağlık durumunu inceliyebilir yada bad sektörleri tamir edebilirsiniz veri kurtarma işlemi de cabası 2.el harddisk temiz ise alınır

Arşiv saklıyorsanız gayet doğal SATA3'ten yine daha uzun ömürlü derken ne demek istediniz SATA3 veri bağlantısı yolu değil mi?
SATA 3 SDD kast ettim. 2/ 3 sene kullanımdan sonra HDD' den pek farkı kalmıyor hız olarak.
İlk seneler çok iyiler sonrasında eski performansları kalmıyor.
Arşiv gibi şeyler için HDD hala en iyisi F/P olarak onun haricinde M.2 SSD tercih etmek daha mantıklı zaten ama HDD devri asla bitmez ne olursa olsun ihtiyaç olur ucuzluğundan dolayı 20 sene de geçse aynı depolamaya sahip M.2 SDD fiyatları HDD ile aynı fiyatta olmayacağını var sayıyorum arşiv gibi şeyler için HDD yine en iyi tercih olacaktır.

Geri
Yukarı