2.El i7 7700K alınır mı ?

1060 3GB ekran kartım var. Başka işlemci tavsiyesi ya da 2. el i7 7700K alayım mı?

Temiz sorunsuz 2. el bulunursa neden olmasın. AMD FX 8350 8 çekirdekli çok güzel bir işlemci sıfırı 880 lira civarı tavsiye ederim, youtubeden izleyebilirsiniz. FPS videoları var oyunlarda çok çok iyi performansı...

Temiz sorunsuz 2. el bulunursa neden olmasın. AMD FX 8350 8 çekirdekli çok güzel bir işlemci sıfırı 880 lira civarı tavsiye ederim, youtubeden izleyebilirsiniz. FPS videoları var oyunlarda çok çok iyi performansı...
Evet hazır almışken 360mm sıvı soğutma ve 5 fanlı bir kasa gerekiyor.Şaka bi yana 8350 çok eski bir işlemci 7700k nın yanında tercih bile edilemez.

Bunlar alınması gereken minimum işlemcilerdir. Bunları alamıyorsanız bahsettiğiniz işlemciyi alınız. 7700k tek çekirdek performansı olarak çok iyi.

Yanlış bilgilendirme yapmayalım. 1050Ti sonrası darboğaz yapan bir işlemciden bahsediyoruz. Tekli çekirdek performansı da çok kötü. 125W TDP değerine sahip olması ayrı bir kötü yanı. Zaten çok eski kalmış ve performans olarak kötü bir işlemci. Benim önerim Ryzen 5 2600.

Yanlış bilgilendirme yapmayalım. 1050Ti sonrası darboğaz yapan bir işlemciden bahsediyoruz. Tekli çekirdek performansı da çok kötü. 125W TDP değerine sahip olması ayrı bir kötü yanı. Zaten çok eski kalmış ve performans olarak kötü bir işlemci. Benim önerim Ryzen 5 2600.
Youtubede oyunlarda FPS performansı oldukça iyi eski olmasına rağmen ama

Görerek ve sıkıntısı olmadığına emin olarak alırsanız bence fiyatı da güzelse çok güzel bir işlemci. :aşk:
AMD tarafında R5 2600. INTEL tarafında ise i5 8400.

Bana göre de 1060 3GB için bu işlemcilerin altı darboğaz sebebi. 2400G var BF1'de sıkışıyor ve darboğaza sebebiyet veriyor mesela.

Uyarı! Bu konu 6 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı