2. el iPhone 7 alınır mı?

Mhk05

Decapat
Daha fazla  
Arkadaşlar selam ben telefon almaya karar verdim fakat size de bir danışayım dedim. Aklımda ikinci el var hatta buldum da telefonu alacağım. Telefon iPhone 6S Plus arkadaşlar. Şimdi siz diyeceksiniz ki artık güncelleme almıyor eski vs. fakat benim telefonda yapacağım işler öyle aman aman bir şey değil. Bir sosyal medyaya bakarım bir Whatsapp'a bir de ara sıra PUBG Mobile oynarım bu kadar. Benim sorum şu bu telefon eski olmasına rağmen hala alınır mı ve kasma donma yapar mı? Ve pili yeter mi?

Not: 16 GB hafıza bana fazlasıyla yeterli dediğim gibi sosyal medyada gezeceğim ve PUBG Mobile oynarım.

6s Plus bence pil yenilenerek rahat bir şekilde en az 2-3 yıl daha kullanılabilir de 16 GB hafıza PUBG Mobile için yetmeyebilir. Bende de 2. telefon olarak düz 6S 16 GB var Instagram, WhatsApp, Twitter, YouTube, Spotify vs. kurunca doluyor hatta fotoya bile yer kalmıyor. Tabi yine de siz bilirsiniz bence almışken en az 32 GB hafızaya yönelin.

6s Plus bence pil yenilenerek rahat bir şekilde en az 2-3 yıl daha kullanılabilir de 16 GB hafıza PUBG Mobile için yetmeyebilir. Bende de 2. telefon olarak düz 6S 16 GB var Instagram, WhatsApp, Twitter, YouTube, Spotify vs. kurunca doluyor hatta fotoya bile yer kalmıyor. Tabi yine de siz bilirsiniz bence almışken en az 32 GB hafızaya yönelin.
Tabi ki 32 her zaman daha iyidir fakat bütçeden dolayı çıkmak istemiyorum size zahmet olmassa depolamanızı SS alıp buraya atabilir misiniz ?

Tabi ki 32 her zaman daha iyidir fakat bütçeden dolayı çıkmak istemiyorum size zahmet olmassa depolamanızı SS alıp buraya atabilir misiniz ?
image2.png
image1.png

image0.png

Daha resim bile olmamasına rağmen böyle. Bir de telefon kullanılmadığından uygulamalar önbellekleme bile yapmadı. Whats App'da yok. Hadi Spotify'den 2GB çıkarın yine de PUBG için yetersiz ama PUBG oynamak ve çok fotoğraf çekmek dışında 16 GB işinizi görebilir.

Pubg mobile tek başına 5 GB sen düşün bence iPhone 7 plus altı artık alınmamalı.
32 veya 64GB 6s Plus'da iş görür bence. 6S rahat rahat oynatıyor PUBG'yi.
https://www.hepsiburada.com/yenilenmis-apple-iphone-6s-64-gb-12-ay-garantili-p-HBV000008S8AP
Şimdi araştırdım bende eğer bütçe sorunsa bence 16gb Plus alacağınıza 64gb düz almak daha mantıklı olur sizin için.

Ben iPhone 6S Plus 64 GB kullandım yani güzel ama şimdi iPhone 7 32 GB kullanıyorum. iPhone 7 alabilirsen daha iyi olur hatta ben bu konuya başlığa göre geldim bence bu fiyata 7 al.
6S Plus gerek oyun oynama ve sosyal medya gibi içeriklerde özellikle oyun bazında sana keyif verecektir ben PUBG oynamıştım zamanında sıkıntısızdı. iPhone 7 alırsan da bir sorun teşkil etmez sadece ekran ufak olacağından dolayı biraz üzebilir ama onun dışında 6S Plus'tan daha iyi bir cihaz.
Bir de dikkat çekeyim şu noktaya: 6S, 6S Plus serisinde ahize problemi çok fazla oluyor neticede hep PUBG oynamayacaksın ve bu çok büyük bir sorun bence. Tüm IPhone'larda olabiliyor ama 6S serisinde çok daha fazla bu sorun görülebiliyor. Benim 6S Plus da böyleydi resmen gelen aramalarda sesi duyamıyordum ayrıca sesim de karşıya gitmede zorlanıyordu. Ben bunu bilmeni isterim ayrıca ağır ve taşıması zor olan bir telefon tek elle kullanmayı unutmalısın :)
Ben şahsen bu cihazı 5 sene kullandım sonra 7'ye geçtim iyi ki geçmişim diyorum bir daha da Plus modelinden uzak duruyorum.

Temiz kullanılmış ise alınır bataryası ne durumda eger ilk alındıgı batarya kullanılıyorsa 3 saatte şarjı biter powerbankle gezmek zorunda kalırsınız. Telefonu gece %100 şarjla bırakıp sabah uyandıgınızda %20'e düşmüş şekilde bulabilirsiniz ısınma sorunu yaşayabilirsiniz batarya durumuna dikkat etmenizi öneririm.

Yeni konular

Geri
Yukarı