2.el iPhone alırken dikkat edilmesi gerekenler

Cugsk

Decapat
Arkadaşlar selam ilk defa 2.el telefon alacağım ve iPhone 6S olacak. Ben birkaç not çıkardım:

IMEI'e devletten sorgula.

iCloud.

Kutu ve fatura kağıdı üzerinde ki IMEI numarası ile cihaz içerisinde *06# ile öğrendiğiniz numaranın aynı olmasına özen gösterin.

Wi-Fi kontrol et

Bluetooht kontrol et.

Hücrelesel veri kontrol et.

Şarj aleti orjinalliğini kontrol edin (birçok dükkan/kişi orijinal ürünleri kendisine saklayıp yan sanayi ürünleri teslim etmeyi tercih eder buna dikkat edin) ayrıca şarj soketinde oynama ve gevşeme var mı bunu kontrol edin.
Orada kontrol yaptığınız zaman kesinlikle ithalat yoluyla kaydedilmiş cihaz şeklinde bir ibarenin olduğunu kesinlikle dikkat edin.

Test ettiğiniz telefonla uyumlu aktif bir SIM kart.

Ayarlar > pil menüsünde bekliyor.
Normalde bu bölümün aşağısında, her uygulamanın pil kullanımına etkisini görebileceğiniz bir alan var.

Fakat çakma bir pille karşılaştığınızda uygulamaların yanında pil kullanımı yüzdesi görünmüyor. Onun yerine 3 tane kısa çizgi işareti görüyoruz.

Flash kontrol, kamera kontrol, video al test et.

App Store'da bu konuda geliştirilmiş uygulamalar var. “dead pixel” veya “ölü piksel” şeklinde yaptığınız aralamalarla bunlara ulaşabilirsiniz.

*#06# IMEI öğrenme.

Ben bu notları aldım birkaç video izleyerek. Sizin de söyleyebileceğiniz bir şey var mı? Eklemek istediğiniz.

iPhone (hatta iPad) üzerinde, bu cihazların model ön ekinden yeni mi, yenilenmiş mi, değişim mi olduğunu öğrenebilirsiniz. Bunun için:
  1. “Ayarları” açın
  2. “Genel” ve ardından “Hakkında”ya basın
  3. “Model” satırında yazan model numarısının ilk harfi (örneğin NE301LL/A) bize cihaz yeni mi, yenilenmiş mi, değişim mi konusunda bilgi veriyor. Model numarasının ilk harfinin anlamları şu şekilde:
    • M – Yeni bir cihaz, genellikle yeni satın alınan cihazlar
    • F – Yenilenmiş bir cihaz, yenilenme sürecinden geçirilmiş bir cihaz
    • N – Değişim cihazı, servis talebiyle yenilenmiş bir cihaz
    • P – Satın alma aşamasında, talep üzerine isim vb. işlenmiş kişiselleştirilmiş cihaz
Bu yöntem de önemli hocam. Alıntıdır.

Yeni konular

Geri
Yukarı