2.el iPhone alırken nelere dikkat edilmeli?

Daha önce iPhone XS fikri için bir konu açmıştım. Burada ise 2.el iPhone alırken nelere dikkat etmeliyiz sorusuna cevap arıyorum. İnternetten biraz baktım. Biraz da forumdan destek almak istedim. Nelere dikkat etmeliyiz?
@EsatKa sizin bu konularda bilginiz var sanırım.

Son düzenleyen: Moderatör:
Daha önce iPhone XS fikri için bir konu açmıştım. Burada ise 2.el iPhone alırken nelere dikkat etmeliyiz sorusuna cevap arıyorum. İnternetten biraz baktım. Biraz da forumdan destek almak istedim. Nelere dikkat etmeliyiz?
Batarya sağlığına FACE ID'ye Türkiye Cihazı mı yani garanti koduna.

Telefonun denetim merkezine gelin, ğarlaklık ayarına basılı tutun ve true tone ayarı var mı bakın, eğer yoksa ekran değişmiştir, Face ID çalışmıyorsada ekran değişmiş demektir. Bunun dışında pil sağlığına bakın, pil değişmişmi diye sorun, yan sanayi pillerde sağlık ya gözükmez ya da hep %100 gösterir hiç düşmez yani buga girer. Ayrıca Apple'ın sitesinden IMEI doğrulaması yapın, orada telefonun ne zaman alındığı vs. Yazar.

1. 8 ve üstü modellerde true tone bakılmalı.
  2. Pil ömrü 85 altı 11 ve sonrası alınmamalı.
  3. Ekranda hayalet ve ölü piksel var mı bakılmalı.
  4. Wifi çekim gücü incelenmeli.
  5. Tuşlar kontrol edilmeli çok detaya girmeden.
  6. x ve sonrası modeller için face id kontrol edilmeli.
  7. kamera kontrolleri sağlanmalı. Odaklanma, leke var mı bakılmalı.
  8. Siri kontrol edilmeli.

Yeni konular

Geri
Yukarı