2. el NZXT Kraken X52 vs sıfır Cooler Master Masterliquid ML240l V2

• Konuyu başlatan NRVS
  • Başlangıç Tarihi
  • Mesaj 12
  • Görüntüleme 870

NRVS

Megapat
Makaleler
9
Yer
C-137
Merhabalar, Cooler Master Masterliquid ML120L RGB 120mm modelini kullanmaktayım İşlemcimi Ryzen 5 3600'e yükseltince sıvı soğutucunun performansı yetmemeye başladı bende yeni bir 240mm arayışına girdim. 2. el Kraken X52 buldum 800 TL'ye satıcının açıklamasına göre sadece 2 ay kullanmış. Yine aynı fiyat bandında sıfır Cooler Master Masterliquid ML240L V2 var 850 TL'ye. Bütçem aşağı yukarı 1000 TL. Hangi modeli almalıyım kararsız kaldım.

Hocam konu ile alakası yok ama diyelim ki Enermax Liqmax III modelini aldım anakartımda o kadar fan portu yok. Fan çoğaltıcı kullanıp tek porttan 3 fana güç versem anakarttaki portta sorun oluşur mu? bir yerlerde gördüm sanırım aşırı voltajtan port yanıyormuş.

Hocam konu ile alakası yok ama diyelim ki Enermax Liqmax III modelini aldım anakartımda o kadar fan portu yok. Fan çoğaltıcı kullanıp tek porttan 3 fana güç versem anakarttaki portta sorun oluşur mu? bir yerlerde gördüm sanırım aşırı voltajtan port yanıyormuş.
Olmaz fana göre değişir tabi ama sanmam 3 fan taşır kaç amper çektiğine bağlı, anakarta da bağlı ne kadarlık bir çıkış veriyor.

Geri
Yukarı