2.el PC toplama

SVGSefaTR

Decapat
Merhaba arkadaşlar size de danışmak istedim. Uzun zamandır kullandığım bilgisayar çok yavaşladığından yeni bilgisayar arayışındayım. Parası bile hazır ancak nereden alacağıma karar veremiyorum. Öncelikle bütçem 20-25 belki değecekse 30 k civari. İlk önce vatandan gidip kendim toplattıracaktım, adam tek tek topladığım için 29 bin fiyat biçti. Aynı özelliklerde GameGaraj, ince hesap vb. sitelerde 19-23 bin civarında satılıyor. Bu sitelere güvenmeme sebebim en güvenilir olan bile çok şikayet var ve bende çok şanssız bir insanım. Bu yüzden sıkıntılısı bana çıkar garanti falan bu işlerle uğraşmak istemiyorum. Ben de sahibindene yöneldim. 20-25 bin aralığında hem daha yüksek donanımlı hem de monitörlü sistemler var. Bu ilanlar genelde 3-4 ay önce ya da 1 sene önce alınan sistemler oluyor. 3-4 ayda pek yorulacağını düşünmüyorum hem de yeni sistemlerde LHR var. Mining devride bitti zaten. 25 bine sadece kasa almak varken ayni fiyata daha yüksek donanımlı ve monitörlü sistem bana daha mantıklı geliyor. Sizin fikriniz nedir?

Bana kalırsa bu kadar para bayılmışken 2. el ne idüğü belirsiz nasıl kullanıldığı belirsiz sistemleri almak hiç mantıklı değil, bu arada bahsettiğiniz siteler de güvenilir, her şikayet olan siteden alışveriş yapmayacak olsaydık zaten hiçbir şey alamazdık. Çok takdir ettiğimiz Amazon hakkında bile şikayetler var.

Yeni konular

Geri
Yukarı