2. El PC Toplanırken Dikkat Edilmesi Gerekenler

Mccree

Hectopat
Daha fazla  
Bildiğim tek şey alacağım şeyin kutu içeriği, fatura ve garantisinin olması. Bu işlerden hiç anlamadığım için İzmir içi elden almayı düşünüyorum. Hangi siteleri kullanmalıyım? Aldığım şey bozuk çıkarsa ne yapmalıyım? Kısacası nelere dikkat edilmeli?

Site olarak eğer 2. El diyorsan Letgo ve Sahibinden güvenilir. Bildiklerinin dışında eklemem gerekirse harddisk, ssd, anakartı sıfır almanızı şiddetle öneriyorum. Onun dışında herhangi bir voltaj arızası yaşamamış işlemci, RAM ve PSU donanımları tabiki 2.el alabilirsiniz. Ekran kartı mevzusunda mining yapılmamamış olmasına dikkat edilmelidir. Alacağın her parçanın güncel olup olmamasından ziyade stabil çalışması ve birbirine göre uyumlu olması sizin için iyi olacaktır. Ben mesela Itopya'dan Teknobiyotik'ten PC Toplama Sihirbazi ile toplayıp başka sitelerden araştırırdım.

Site olarak eğer 2. El diyorsan Letgo ve Sahibinden güvenilir. Bildiklerinin dışında eklemem gerekirse harddisk, ssd, anakartı sıfır almanızı şiddetle öneriyorum. Onun dışında herhangi bir voltaj arızası yaşamamış işlemci, RAM ve PSU donanımları tabiki 2.el alabilirsiniz. Ekran kartı mevzusunda mining yapılmamamış olmasına dikkat edilmelidir. Alacağın her parçanın güncel olup olmamasından ziyade stabil çalışması ve birbirine göre uyumlu olması sizin için iyi olacaktır. Ben mesela Itopya'dan Teknobiyotik'ten PC Toplama Sihirbazi ile toplayıp başka sitelerden araştırırdım.
Anakart neden sıfır alınmalı?

Anakart neden sıfır alınmalı?
Eğer kullanımı temiz olduğunu düşünüyorsanız aslında alınabilir. Ama içindeki devreleri göremeyiz, test edemeyiz. Şahsen ben tam olarak devre veya soketlerin nasıl olmasi gerektiğini bilmediğimden anakartı her zaman sıfır tercih ederim.

Uyarı! Bu konu 6 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı