2. el RAM alınır mı?

alparslanb1

Hectopat
2. el RAM alacağım fakat 1 sene kullanıldığını söyledi. RAM Crucial Ballistix 8 GB 2666MHz DDR4. bu markanın ömrü ne kadardır ve çalıştığına ispat edecek hangi testi isteyebilirim? Şimdiden teşekkürler.

Son düzenleyen: Moderatör:
Sistemde sadece o RAM takılıyken bilgisayar açılsa yeter. Ayriyeten BIOS üzerinden frekans hızını ve RAM miktarını gösterirse de gayet güzel olur. Ayriyeten markalarda kesin olarak bir ömür yoktur, teknoloji şans işidir. Ama alırsanız "tahminimce" 3-4 yıl sorun yaşamazsınız (eğer ürün sorunsuzsa).

Memtest86.
Test birkaç saat sürer ama endişe bırakmaz. Sorunlu RAM mavi ekranlara kapı açar.
Bu arada ben 2.el RAM aldım geçmişte, en az 3 kez.
Ama şu aralar sıfır ile ikinci el farkı çok açık değil.
Son aldığım RAMler sıfır, sahibinden.com'da aynı fiyat ve üstüne ikinciel RAM satanlar vardı.

Son düzenleme:
2. el RAM alacağım fakat 1 sene kullanıldığını söyledi. RAM Crucial Ballistix 8 GB 2666MHz DDR4. bu markanın ömrü ne kadardır ve çalıştığına ispat edecek hangi testi isteyebilirim? Şimdiden teşekkürler.
Hocam sıfır aldığım 8gb 3000mhz corsair rami 6 aydır kullanıyordum. Frekansı 2133 üzerine çıkardığımda mavi ekran alıyordum. Memtestle test ettiğimde 1500'e yakın error verdi. Biraz şans işi gerçekten ama memtest gerçekten akılda şüphe bırakmıyor.

Geri
Yukarı