2. el RTX 2070 Dual bozuldu

Körox

Picopat
Daha fazla  
Merhabalar, bugün bilgisayarı FIFA oynamak için açtık arkadaşlarla. Sonrasında bilgisayar kendi kendine kapandı. RAM'lerin ışıkları yanmaya devam etti. Kabloyu çektim tekrar açmaya çalıştığımda hiç tık yoktu. Dün kasa içinde baharatımsı bir koku aldım. Neyse sonrasında arkadaşımın bilgisayarı ile kendi bilgisayarımın PSU'larını değiştirdik yine benim bilgisayar çalışmadı. Ekran kartlarını değiştirdik onun ekran kartıyla benim bilgisayarım çalıştı. Benim ekran kartımla onun bilgisayarı çalışmadı. Sonrasında ekran kartında sorun olduğunu anladık. Ekran kartımla ara ara mining yaptım yalan yok. 2070 Super ASUS Dual. Çok zorlamadım. Öyle günlerce miningte bırakmadım. İkinci el olarak aldım. İlk sahibi İncehesap'tan almış. Fatura benim adıma kayıtlı değil. Garanti süreci nasıl işler? Sorun nedir ekran kartında?
Merhabalar bugün bilgisayarı FIFA oynamak için açtık arkadaşlarla. Sonrasında bilgisayar kendi kendine kapandı. RAM'lerin ışıkları yanmaya devam etti. Kabloyu çektim tekrar açmaya çalıştığımda hiç tık yoktu. Dün kasa içinde baharatımsı bir koku aldım. Neyse sonrasında arkadaşımın bilgisayarı ile kendi bilgisayarımın PSU'larını değiştirdik yine benim bilgisayar çalışmadı. Ekran kartlarını değiştirdik onun ekran kartıyla benim bilgisayarım çalıştı. Benim ekran kartımla onun bilgisayarı çalışmadı. Sonrasında ekran kartında sorun olduğunu anladık. Ekran kartımla ara ara mining yaptım yalan yok. 2070 Super ASUS Dual. Ama çok zorlamadım öyle günlerce miningte bırakmadım. İkinci el olarak aldım. İlk sahibi İncehesap'tan almış. Fatura benim adıma kayıtlı değil. Garanti süreci nasıl işler? Sorun nedir ekran kartında?
Not:Benim ekran kartımla açmaya çalıştığımızda hiçbir şekilde ışık ve fanlar çalışmıyor.

Miningden kaynaklı olduğunu düşünmüyorum. Büyük ihtimalle elektriklerinizde ufak bir sorun yaşandı ve kartı yaktınız. Eğer PSU kaliteli değildiyse yaşanması gayet olası bir durum.

PSU Cooler Master MWE Bronze V2 750W. Elektrikle ilgili olup olmadığını bilmiyorum akım korumalı priz kullanıyoruz.

Merhabalar, bugün bilgisayarı FIFA oynamak için açtık arkadaşlarla. Sonrasında bilgisayar kendi kendine kapandı. RAM'lerin ışıkları yanmaya devam etti. Kabloyu çektim tekrar açmaya çalıştığımda hiç tık yoktu. Dün kasa içinde baharatımsı bir koku aldım. Neyse sonrasında arkadaşımın bilgisayarı ile kendi bilgisayarımın PSU'larını değiştirdik yine benim bilgisayar çalışmadı. Ekran kartlarını değiştirdik onun ekran kartıyla benim bilgisayarım çalıştı. Benim ekran kartımla onun bilgisayarı çalışmadı. Sonrasında ekran kartında sorun olduğunu anladık. Ekran kartımla ara ara mining yaptım yalan yok. 2070 Super ASUS Dual. Çok zorlamadım. Öyle günlerce miningte bırakmadım. İkinci el olarak aldım. İlk sahibi İncehesap'tan almış. Fatura benim adıma kayıtlı değil. Garanti süreci nasıl işler? Sorun nedir ekran kartında?

Not:Benim ekran kartımla açmaya çalıştığımızda hiçbir şekilde ışık ve fanlar çalışmıyor.
Ekran kartına zarar vermek için günlerce, aylarca veya yıllarca mining yapmanız gerekmiyor. Bilinçsiz olarak yapılan birkaç saatlik mining de karta zarar verebilir. Dolayısıyla doğru ayarlarla, mutlaka eski termal macun ve padlerin daha iyi kalitesiyle değişmiş olması lazım. Çoğu stock padin yarısı anca temas ediyor bellekler üzerine. Bu modelden modele kartın tierına göre değişen bir durum. Ürünün faturasını ibraz etmeniz yeterli. İsim uyumluğu şartı yok. Umarım ücretsiz olarak kolayca halledilebilecek bir sorundur. Geçmiş olsun.

Son düzenleme:

Yeni konular

Geri
Yukarı