2. El RTX 3070 almak mantıklı mı?

Evet sistemimi render amaçlı da kullanıyorum. Genel olarak bütçem bu bandda, sistemimi toplarken de aklımda 3070 civarı bir kart vardı.

Evet ROG STRIX biraz pahalı diğerlerine göre. Genel olarak en iyi bulduğum tasarım olduğundan bu modellere bakmıştım.

Bu fiyat bandından bir öneriniz var mı sıfır ya da 2. El.

Kasama sığmayabilir bu sanırım.

ROG STRIX sığacaksa egale her türlü sığması lazım.
RTX 3080 TR kutulu faturalı garantili İlan No: 1076387389
https://www.sahibinden.com/ilan/iki...tr-kutulu-faturali-garantili-1076387389/detay
Palit RTX 3080 Gaming Pro Garantili İlan No: 1075082886
https://www.sahibinden.com/ilan/iki...tx-3080-gaming-pro-garantili-1075082886/detay

Diğer arkadaşların dediği gibi, 3070 için o fiyat fazla. 10.000 TL'ye çok az kullanılmış 3080 bulunabilirken, daha düşük fiyatlara çok az kullanılmış 3070 bulunabilir.

Diğer arkadaşların dediği gibi, 3070 için o fiyat fazla. 10.000 TL'ye çok az kullanılmış 3080 bulunabilirken, daha düşük fiyatlara çok az kullanılmış 3070 bulunabilir.

Evet çoğunlukla ROG Strix modellerine baktığımdan fiyat normale göre fazla olmuş.

Konuyu da bu nedenle açtım.

Aslında RX6700 - RX6750 XT model kartlara da baktım özellikle sıfır olarak. Nedense bir türlü içime sinmedi. İyi bir fırsat bulursam AMD tarafı da düşünebilirim belki.

@SideWinder Rog Strix kasana birkaç mm ile sığıyor ama daha kısa modellere bakabilirsin.

Bir de ROG Strix gereksiz pahalı bir model. Zotac, Palit, PNY gibi markalara da bakabilirsin. Çok fark edeceğini sanmıyorum.

Aynı aksayı ROG Strix ile kullanan tanıdıklarım var ve memnunlar. Mini-ITX bir kasa olduğundan ekran kartlarını bayağı zorlayabiliyor, özellikle komponent sıcaklığı olarak.

Aslında RX6700 - RX6750 XT model kartlara da baktım özellikle sıfır olarak. Nedense bir türlü içime sinmedi. İyi bir fırsat bulursam AMD tarafı da düşünebilirim belki.
Ben render konusunda AMD - Nvidia arasındaki performans ya da uygunluk farkını bilmem ama RX 6000 serisi gerçekten güzel ve doğru sürücülerle sorunsuzlar. Bildiğin gibi ben 6600'e geçtim, 2 arkadaşım da 6700 XT'li sistem topladı ve memnun kaldılar.

Youtube'da testler illa ki vardır, izleyip işin için yeterli buluyorsan tercih edilmemesi için bir sebep yok. Sıfır > 2. el her zaman benim gözümde. 2. elde 6700 alabilirdim ama sıfır 6600'i tercih ettim milletle uğraşmamak için.

Aynı aksayı ROG STRIX ile kullanan tanıdıklarım var ve memnunlar. Mini-ITX bir kasa olduğundan ekran kartlarını bayağı zorlayabiliyor, özellikle komponent sıcaklığı olarak.

Amaç rendersa NVIDIA daha mantıklı oyunsa 6700XT alıp geçmek lazım zaten.

Hocam 2. el öneri yapmam pek doğru değil, zira hepsini tek tek aramak gerek. Çünkü bazıları şirket faturalı oluyor ve bunu ilana yazmıyorlar. Veya toplu GPU alım faturası oluyor, buluşmaya gittiğinde adam size faturalı diye bahsettiği kartın faturasını bir getiriyor, aynı faturada 10-15 toplu kart satın alımı.

Geri
Yukarı