2.el RTX 3090 alınır mı?

Bütçe
12.000-15.000
Fikirleriniz için sağ olun zaten temizlerim ekran kartını o sıkıntı değil. Sadece içimdi bir kuşku var bu kart 3 yıllık ya ondan çekiniyorum biraz.

Hocam 3080 yetmiyor VRAM olarak o yüzden 3090 tercih etmek istiyorum.
VRAM sandığınız kadar önemli olan bir şey değil, önemli olan ekran kartının kendisidir. Temizlemekte mesele yok zaten kartta herhangi bir arıza olmaması önemli.

VRAM sandığınız kadar önemli olan bir şey değil, önemli olan ekran kartının kendisidir. Temizlemekte mesele yok zaten kartta herhangi bir arıza olmaması önemli.
Eskidendi o VRAM sandığımız kadar önemli olmayan şey. AAA oyunlarda 8GB 10GB yetmiyor yüksek performanslı kartlarda.
Kartıda arkadaş zaten test edip alır gözü kapatıp alacağını düşünmüyorum kimsenin.

Eskidendi o VRAM sandığımız kadar önemli olmayan şey. AAA oyunlarda 8GB 10GB yetmiyor yüksek performanslı kartlarda.
Kartıda arkadaş zaten test edip alır gözü kapatıp alacağını düşünmüyorum kimsenin.
Ben 4. Nesil AMD çıktığından beri piyasayı takip etmiyorum biraz bilgisizim kusuruma bakmayın. 😂

Merhaba iyi sosyaller. Normalde daha önce konu açmıştım bu bütçe ile ilgili (500-600 dolar) yurt dışından 4060 Ti düşünüyordum ancak garanti sıkıntıydı bir yakınım getirecekti. AAA oyun nadiren oynarım 3D modelleme ile bazen uğraşıyorum, oyun olarak 20 bin modlu GMOD oynama fantezim vardı benim emektar RX 570 dayanamadı garibim. Eski oyunları enb ile oynarım genellikle GTA: Sa ve AC: 2 yükledim geçen 10 FPS'i geçemedim. Aklımda 4070 vardı ama 30k bütçemi çok aşıyor dedim ki böyle temiz 12-15k 3090 iyi gider mi? Karta yük bindirmem FPS'i genelde 120'ye kitlerim. O yüzden PSU ve elektrik sıkıntı değil. Sizce alınır mı?

Eğer alacaksanız yakın bir yerde olsun ve ilk takarken açarken videosunu çekersiniz yakın satıcının yakın olması her zaman iyidir.

Merhaba iyi sosyaller. Normalde daha önce konu açmıştım bu bütçe ile ilgili (500-600 dolar) yurt dışından 4060 Ti düşünüyordum ancak garanti sıkıntıydı bir yakınım getirecekti. AAA oyun nadiren oynarım 3D modelleme ile bazen uğraşıyorum, oyun olarak 20 bin modlu GMOD oynama fantezim vardı benim emektar RX 570 dayanamadı garibim. Eski oyunları enb ile oynarım genellikle GTA: Sa ve AC: 2 yükledim geçen 10 FPS'i geçemedim. Aklımda 4070 vardı ama 30k bütçemi çok aşıyor dedim ki böyle temiz 12-15k 3090 iyi gider mi? Karta yük bindirmem FPS'i genelde 120'ye kitlerim. O yüzden PSU ve elektrik sıkıntı değil. Sizce alınır mı?

Kimse sormamışta sizin işlemciniz nedir kullandığınız monitörün çözünürlüğü nedir? Bunları göz ününde bulundurdunuz mu? Eğer bulundurmadıysanız RTX 3090'la fena darboğaz yersiniz.

Kimse sormamışta sizin işlemciniz nedir kullandığınız monitörün çözünürlüğü nedir? Bunları göz ününde bulundurdunuz mu? Eğer bulundurmadıysanız RTX 3090'la fena darboğaz yersiniz.

Hocam düşündüğüm sistem:
7600X (OC yok)
Gigabyte B650M DSH3
F/P DDR5 RAM, Hava soğutma, 1TB SSD( ekstra depolamam var)
Ve kaliteli bir PSU alacağım 850W ya da çok iyiyse 750W.
Kasaya bakmadım şu anlık.
Sistem toplam 30-32K ya geliyor. İleride de bir 2K monitör almayı düşünüyorum sistemi alirsam sadece 1080p monitorde test edeceğim ara ara kullanacağım.

Eğer alacaksanız yakın bir yerde olsun ve ilk takarken açarken videosunu çekersiniz yakın satıcının yakın olması her zaman iyidir.

Hocam kocaelideyim garantili buldum bir tane furwark testi de var değerler iyi yükte 4K da 73-72 civarı diyor.

İkinci el iyilik bile alınmaz. Önermiyorum.

Yok hocam önceden birkaç ekran kartı ve işlemci aldım iyi bir araştırmayla iyi ürünler bulunabiliyor.

Aklımda 4070 vardı ama 30k bütçemi çok aşıyor dedim ki böyle temiz 12-15k 3090 iyi gider mi?

Gitmez mi? Hem de nasıl gider

Karta yük bindirmem FPS'i genelde 120'ye kitlerim. O yüzden PSU ve elektrik sıkıntı değil. Sizce alınır mı?

Ama bu dediğinden PSU'na pek güvenmiyormuşsun gibime geliyor. O kart bir canavar, aşırı derecede güç kullanıyor. O kartı alacaksan PSU'da al ve alana kadar gücünü Afterburner'den biraz limitle.

Gitmez mi? Hem de nasıl gider

Ama bu dediğinden PSU'na pek güvenmiyormuşsun gibime geliyor. O kart bir canavar, aşırı derecede güç kullanıyor. O kartı alacaksan PSU'da al ve alana kadar gücünü Afterburner'den biraz limitle.
FPS limitlemesi tüketim açısından mantıklı olur. Valorant gibi işlemci odaklı oyunda 390W çekiyor bendeki. Pek mantıklı olmuyor bu sebeple. GT730'un oynattığı oyunlarda bile 150W civarı çekmesi israf.

Yeni konular

Geri
Yukarı