Çözüldü 2. el RX 570 FurMark'ta %133 fan hızı

Bu konu çözüldü olarak işaretlenmiştir. Çözülmediğini düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.

yasin tarhan11

Centipat
Daha fazla  
Sistem Özellikleri
rx 570, ryzen 5 3600, a320m s2h anakart, 500 watt FSP Hydro psu
1200 liraya 2. El RX 570 aldım. Aldığım abi çok iyi biri gibiydi buna kandım. Furmark testine soktuğumda kartı 80 derecede kaldı ısı ama sürekli fan hızı arttı. En son %150 ye çıkıcaktı durdurdum. Ama fan hızı asla düşmüyor. Bunlar normal değerler mi yoksa abi beni kazıkladı mı?

Dosya Ekleri

• IMG20230119163649.jpg
    IMG20230119163649.jpg
    158,8 KB · Görüntüleme: 33
5-6 senelik kartın içi hiç açılmamışsa bu kadar ısınması normal. Macun diye bir şey kalmamıştır onda.
2,5 Sene önce almış. Aldığına dair faturada gösterdi.

O zaman yarın macunu değiştirip, FurMark testini buraya atıcam.

2,5 Sene önce almış. Aldığına dair faturada gösterdi.
O sürede de macun etkinliğini yitirmiş olabilir. Aslında 2 senede çok sıkıntı olmaz normalde ama, olabilir. Açıp yeni macun sürmek de çok zor bir şey değil. Ama kendinize güvenmiyorsanız bilen birine yaptırın.

O sürede de macun etkinliğini yitirmiş olabilir. Aslında 2 senede çok sıkıntı olmaz normalde ama, olabilir. Açıp yeni macun sürmek de çok zor bir şey değil. Ama kendinize güvenmiyorsanız bilen birine yaptırın.
Evet, bende 2,5 senede termal macunun kurumadığı düşünüp almıştım adamdan. Aslında eskiden gene bir AMD kartım vardı onun termal macununu yenilemiştim ama bu kart, eski kartımdan 3 kat daha pahalı insan ister istemez korkuyor😁.

Evet, bende 2,5 senede termal macunun kurumadığı düşünüp almıştım adamdan. Aslında eskiden gene bir AMD kartım vardı onun termal macununu yenilemiştim ama bu kart, eski kartımdan 3 kat daha pahalı insan ister istemez korkuyor😁.
Ben de 2 sene önce 2. el kart aldım, daha önce hiç kart açmamıştım. Sıcaklıklar rezil haldeydi, açmak zorunda kaldım. Düşündüğümden kolay oldu. Hala aynı macun duruyor, bütleri bi atlatayım haftaya tekrar yenileyeceğim. İlk sürdüğüme göre 3-4 derece fazla olmaya başladı sıcaklıklar.

Dikkat etmen gereken şeyler: ellerin ıslak, nemli, terli olmasın, iletken yerlerine dokunmadan plastik kısımlarını tutarak hareket ettirmeye çalış. Macun sağa sola yayılmıştır, kuru peçete ile sabırlı bi şekilde yavaşça temizle. Yenisini sürerken de abartma, ortaya bir mercimek kadar macun koymak yeter genelde.

Ben de 2 sene önce 2. el kart aldım, daha önce hiç kart açmamıştım. Sıcaklıklar rezil haldeydi, açmak zorunda kaldım. Düşündüğümden kolay oldu. Hala aynı macun duruyor, bütleri bi atlatayım haftaya tekrar yenileyeceğim. İlk sürdüğüme göre 3-4 derece fazla olmaya başladı sıcaklıklar.

Dikkat etmen gereken şeyler: ellerin ıslak, nemli, terli olmasın, iletken yerlerine dokunmadan plastik kısımlarını tutarak hareket ettirmeye çalış. Macun sağa sola yayılmıştır, kuru peçete ile sabırlı bi şekilde yavaşça temizle. Yenisini sürerken de abartma, ortaya bir mercimek kadar macun koymak yeter genelde.
Yanıtın için teşekkürler. Yarın dediklerinizi uygulayarak termal macunu yenileyeceğim ve buraya yeniledikten sonra kaç derece fark ettiğinin fotorafını atıcam.

@Lee Yubin Termal macunu değiştikten sonra ekran kartı sıcaklığı 15 derece düştü. Ben bu kadar beklemiyordum. Çok teşekkür ederim.

Dosya Ekleri

• IMG20230125194956.jpg
    IMG20230125194956.jpg
    175,7 KB · Görüntüleme: 13
Son düzenleme:

Geri
Yukarı