Çözüldü 2.el RX 570 sistemde mavi ekran hatası

Bu konu çözüldü olarak işaretlenmiştir. Çözülmediğini düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.
İşletim sistemi
Windows 10

weskompes

Hectopat
Daha fazla  
İkince el PC aldım. Bilgisayarda anlık donma ve takılmalar oluyor. HDD bilgisayarımda bazen gözüküyor bazen gözükmüyor. Oyuna giriyorum mesela mavi ekran hatası alıyorum. Format attım herhangi bir değişme olmadı. Bilgisayar açıldıktan sonra ilk 10 dakika daha yoğun oluyor sonra azalıyor. Ama takılmalar devam ediyor. Minidump dosyaları linktedir. Şimdiden teşekkürler.
Sistem özelliklerim.
Ekran kartım 4 GB RX 570.
İşlemci AMD FX -8370
8 GB RAM 4 GB 4 GB olacak şekilde.
512 GB HDD 256 GB SSD.

Ve takıldıktan sonra 15 20 saniye sonra kulaklıktan bip diye ses geldikten sonra takılma geçiyor.

Son düzenleme:
Çözüm
BIOS sürümünü güncelle.

USB portun yüzüne mavi ekran almışsın ilginç.

USB portun sürücüsü var galiba. Ama sürücüsünü nereden bulacağımız hiç bilmiyorum.

Şu anlık USB portuna sadece klavye ve fare takılı kalsın. Diğer USB portları boşta kalsın. Klavye ve farenin USB çıkışlarını tak çıkart yap.

"sfc /scannow" rehberini uygula.

Ekran kartı ile ilgili pek alakası yok şahsen.

Ekran kartı sürücünü güncellemediysen güncellemelisin.
BIOS sürümünü güncelle.

USB portun sürücüsü var galiba. Ama sürücüsünü nereden bulacağımız hiç bilmiyorum.

Şu anlık USB portuna sadece klavye ve fare takılı kalsın. Diğer USB portları boşta kalsın. Klavye ve farenin USB çıkışlarını tak çıkart yap.

"sfc /scannow" rehberini uygula.

Çözüm
BIOS sürümünü güncelle.

"Sfc /scannow" rehberini uygula.

Konu bensem hiç ilginç değil. Bilgisayar acisindan hiç yuzum gülmedi be.
Anlık takılma ve donanım sebebide ayni sebep midir?
Komutla birlikte tarama yaptım ama şu an ne oldu pek anlamış değilim.
Bir mavi ekran daha aldım:/

Dosya Ekleri

• ASD.png
    ASD.png
    35,7 KB · Görüntüleme: 21
  • 20210207_164842.jpg
    20210207_164842.jpg
    241,3 KB · Görüntüleme: 14
Son düzenleme:
Özellikle hatalar oyunun ilk 10. dakikalarında geliyor. Bir kere gelince bir daha gelmiyor o gün. Ama diğer gün yine ilk 10 dakikalarda geliyor.Tekrar belirtmek istedim.

Peki.

@Murat5038
@24099
@claus

Hocalarım USB konusu hakkında bir bilginiz varsa yazabilir misiniz? Ben pek USB ilgili mavi ekran ile karşılaşmadım pek. O yüzden bir şey diyemiyorum.

Geri
Yukarı