2. el SanDisk SSD'nin sağlığı çok çabuk düşüyor

VValtieL

Kilopat
1 ay önce 2. el bir SSD aldım sahibi az kullandığını söyledi eve getirip SanDisk uygulamasından disk sağlığını ölçtüğümde bir sıkıntı yoktu ve %99 olarak gözüküyordu. Şimdi 1 ay oldu alalı ve disk sağlığı %93 düşmüş geçen hafta ölçtüğümde daha %94'tü sizce neden bu kadar çabuk düşmüş olabilir sağlığı? Normal bir şekilde kullandım çok yük altında bırakmadım ve sadece Windows ve bazı programlar, uygulamalar yüklü oyunları HDD kurdum. Sizce format atmalı mıyım?

1 ay önce 2. el bir SSD aldım sahibi az kullandığını söyledi eve getirip SanDisk uygulamasından disk sağlığını ölçtüğümde bir sıkıntı yoktu ve %99 olarak gözüküyordu. Şimdi 1 ay oldu alalı ve disk sağlığı %93 düşmüş geçen hafta ölçtüğümde daha %94'tü sizce neden bu kadar çabuk düşmüş olabilir sağlığı? Normal bir şekilde kullandım çok yük altında bırakmadım ve sadece Windows ve bazı programlar, uygulamalar yüklü oyunları HDD kurdum. Sizce format atmalı mıyım?

Model nedir?

Büyük ihtimalle veri yazmaya göre alındığı için bu düşüş normaldir yine de CrystalDiskInfo'dan bir görsel paylaşın.

9 ay garantisi varmış faturasını telefondan gönderdi ama garantiye göndermeye gerek var mı?

Tabii ki gerek var. Fakat göndersende geçici çözümü bulup tekrar sorun yaratabilir. Tavsiyem bunu satıp üstüne bir miktar para ekleyip daha iyi bir SSD almanız.

Tavsiye için ayrı bir konu açabilirisiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı