2. El Sistem Toplama

Mr. KEY

Kilopat
Herkese merhaba. Dolar kurunu gördükten sonra yapmaya bilgisayar toplamaya karar verdim. Laptopum çok ısındığı için masaüstü toplamak istiyorum. Oyunkolik değilim, günde bir kaç saat orta ayarlarda oyun oynamak istiyorum ve bunu minimum ücretle gerçekleştirmek istiyorum. Bu bağlamda sizlerden ufkumu açacak birbiriyle uyumlu performanslı çalışabilecek parça önerisi almak istiyorum. Mesela benim düşündüğüm Phenom X2 555, GTX 670 ikilisi ve bulabileceğim uyumlu anakart ve ekran kartı. Bu konularda bilgim çok az ve hedefim 1080p ve orta grafik ayarlarında akıcı oyun deneyimi +40-50 FPS. Siz değerli üyelerin bilgi ve tecrübelerinden faydalanmak isterim.

1155 soket ucuza bu dediklerini yapabilir. Anakart, RAM ve işlemci üçlüsü beraber ilanlarına bakabilirsiniz. Ben de aynı fikirle benzer sistem kurdum. 4. nesil ve üstüne çok fiyat yazılıyor ve ilanları da az.
siz kaç liraya mal ettiniz hangi parçaları kuulandınız
Bütçenizi belirtebilir misiniz?
1200tl civarı olmasını düşünüyorum

Nanokatalog mağazasında 8GB DDR3 RAM 200 TL. İkinci el ile hiç uğraşma. Uygun anakart bulsan gerisi kolay.
Hangi işlemcinin anakart ile uyumlu olduğunu bilmiyorum işlemci seçimi ve anakartta ve sisteme uyumlu olucak (tabi odağımız 1080p orta ayarlar)ekran kartı seçiminde yardıma ihtiyacım var

1155 anakarta 2000 ve 3000 serisi tüm işlemcileri takabilirsin. Örneğin; 2. nesil i5 2400 ya da 3. nesil i7 3770k takabilirsin. Nadir sadece 2. nesil destekleyen anakartlar olabilir. Onlar için işlemci destek listesine bakmak gerek.

Oyunlar çeşitli olduğundan orta ayarlar için bu kart olur demek zor. Ama bütçenin dar olduğunu düşünürsek GTX 960 ya da RX 560 bulabilirsen mutlu eder. Bir alt seçenek olarak GTX 950 ya da RX 460 alınabilir. GTX 750 Ti altına düşmemeli. Çin'den gelme 1GB GTX 750/750 Ti kartlar var, onları alma. Kısacası 1GB bellekli kart almamalısın.

Uyarı! Bu konu 6 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı