2. El telefon kargodan gelince ne yapılmalı?

yusufirl

Decapat
Daha fazla  
2. El Telefon satın aldım. Biraz güven sorunlarım vs. var kargo gelince ne yapmalıyım?

Son düzenleyen: Moderatör:
Bunlari uygula:
  • Şarj aliyor mu diye kontrol et.
  • Kozmetik durumuna bak.
  • Saticinin anlattigi gibi mi kontrol et.
  • Kamerasini test et.
  • Sensorleri kontrol et.
  • Hard Reset at.
Diyelim adam dolandırıcı vs. buna karşı alabileceğim bir önlem var mı? Param Güvende kullanarak satın aldım ürünü fakat korkmuyor değilim.

Kutuyu açarken videoya alırsan garantiye almış olursun kendini. Param Güvende alıcıyı koruyor zaten genelde o yüzden bir sorun olacağını zannetmiyorum.

İlk olarak yapmanız gereken kuryeyi bekletip onun önünde paketi açmanız ve telefonda hasar olup olmadığını kontrol etmeniz. Eğer hasar varsa tutanak tutturunuz. Kurye gittikten sonra bu işlem yapılmıyor.
Onun haricinde telefonda yazılımsal ve donanımsal başka arıza varsa bu kargo şirketini ilgilendirmiyor. Yani telefon sürekli reset atıyor, veya kamera açılmıyor gibi sorunlara kargo tutanak tutmuyor. Bu tarz sorunlar için satın aldığınız platform ile iletişime geçmeniz gerekiyor.

İlk olarak yapmanız gereken kuryeyi bekletip onun önünde paketi açmanız ve telefonda hasar olup olmadığını kontrol etmeniz. Eğer hasar varsa tutanak tutturunuz. Kurye gittikten sonra bu işlem yapılmıyor.
Onun haricinde telefonda yazılımsal ve donanımsal başka arıza varsa bu kargo şirketini ilgilendirmiyor. Yani telefon sürekli reset atıyor, veya kamera açılmıyor gibi sorunlara kargo tutanak tutmuyor. Bu tarz sorunlar için satın aldığınız platform ile iletişime geçmeniz gerekiyor.
Bu ilk başta dediğiniz tutanağı kargo bayisinde yapabilir miyim?

Yeni konular

Geri
Yukarı