2. el ürünlerde garanti nasıl işler?

Mirac533

Hectopat
Daha fazla  
Garanti başka birinin adına değil mi? Bir bozulma durumunda nasıl garantiye yollayabilirim bir ürünü garanti kağıdını vs. de alarak?

Garanti kişiye değil mülkiyete bakar.
""Garanti kişiyi değil ürünü takip eder." Malın mülkiyeti satın alan tüketiciye geçer. Malı satın alan tüketici garanti kapsamından yararlanır. Daha önce böyle bir malı garantiye göndermedim ama malı garantiye yollarken malı satın aldığınızı belirtirseniz sorun çıkmayacağı kanaatindeyim.
İkinci el ürünlerde herhangi bir sıkıntı (ürünün suç eşyası olması vb.) ile karşılaşmamak adına yazılı sözleşme yapılmasını öneririm. Bu durumda mal ile birlikte sözleşmenin bir kopyasını da ekleyerek garantiye gönderebilirsiniz."

Garanti kişiye değil mülkiyete bakar.
""Garanti kişiyi değil ürünü takip eder." Malın mülkiyeti satın alan tüketiciye geçer. Malı satın alan tüketici garanti kapsamından yararlanır. Daha önce böyle bir malı garantiye göndermedim ama malı garantiye yollarken malı satın aldığınızı belirtirseniz sorun çıkmayacağı kanaatindeyim.
İkinci el ürünlerde herhangi bir sıkıntı (ürünün suç eşyası olması vb.) ile karşılaşmamak adına yazılı sözleşme yapılmasını öneririm. Bu durumda mal ile birlikte sözleşmenin bir kopyasını da ekleyerek garantiye gönderebilirsiniz."
bu sözleşmeyi nasıl yapabilirim?

Kardeşim ürünün garanti belgesine bakıp ilgili firmayla iletişime geçiyorsun, bu kadar. :)

Yok sözleşmeymiş, yok satın aldığın kişiymiş felan ben hiç denk gelmedim öylesine. Ürünü 2. el alman ya da 0 alman fark etmez. Ürünün faturası, garanti belgesi, kendisi sendeyse bitmiştir olay. Garanti belgesindeki firmayı ya da hangi marka ise o markanın iletişim kanalını aramalısın.

Noter huzurunda yapılabilir. Bu sözleşme hırsızlık suçlaması ya da başka tehlikeleri yok eder.
Yazması zaten basit.
noter huzuru?? hayır bunla asla uğraşmam
Ürünün faturası varsa ve garantiye gönderdiğiniz yere 2. el olduğunu bildirirseniz sorun çıkmaz.
fatura o kişinin adına ama, o sebepten dolayı bir sorun cikar mi?

Yeni konular

Geri
Yukarı