2. El VDSL Modem Önerisi

SapkaliPikacu

Hectopat
Sıfırı piyasada 250-300 TL olan modemlerin genelde ikinci elleri 100-150 TL arası oluyor.
2. el VDSL modem almak istiyorum, 35 Mbps pakete geçiş yapmayı düşünüyorum.
Bütçe kısıtlı. 100-150 TL 2. el VDSL2 bir modem bakıyorum.

Bulduğum modeller;
TP-Link t-DW9970V3 (Türk Telekom)
ZyXEL VMG3312-B10B (Türk Telekom)
AirTies 5650

Bir de mesela bu tasarımlarda modemlerinin antenleri gözler görülür değil de sanırsam içe gömülü. Bunun bir farkı olur mu?

Bulduğum modeller hakkında ne söyleyebilirsiniz? Sizin öneriniz var mı? Hangisini tercih edebilirim?

Sıfırı piyasada 250-300 TL olan modemlerin genelde ikinci elleri 100-150 TL arası oluyor.
2. el VDSL modem almak istiyorum, 35 Mbps pakete geçiş yapmayı düşünüyorum.
Bütçe kısıtlı. 100-150 TL 2. el VDSL2 bir modem bakıyorum.

Bulduğum modeller;
TP-Link t-DW9970V3 (Türk Telekom)
ZyXEL VMG3312-B10B (Türk Telekom)
AirTies 5650

Bir de mesela bu tasarımlarda modemlerinin antenleri gözler görülür değil de sanırsam içe gömülü. Bunun bir farkı olur mu?

Bulduğum modeller hakkında ne söyleyebilirsiniz? Sizin öneriniz var mı? Hangisini tercih edebilirim?
3 model arasındaki en iyi tercih airties ve servis sağlayıcısı kilidi de yok alabilirsin.

Ben Zyxel olanın benzerini kullanıyorum. Evin en uzak yerinde 22 Mbps Download alıyorum. Kabloyla bağlıyken 33 Mbps alıyorum.

Hocam servis sağlayıcısı modemleri almayın diyorlar bu durum hakkında yorum yapabilme imkanınız var mı?
Sizinki demi TT'a ait?
Benimkini ben kendim satın aldım. TT'ye ait değil. Yukarıdaki arkadaşın önerdiği AirTies'ı da alabilirsin. İSS modemleri çok el değiştirdikleri için de önerilmezler. Bana kalırsa ben de servis sağlayıcısı modemi almazdım. Almadım da zaten

Modemim şu olması lazım:

Geri
Yukarı