2. El Xbox 360 alırken nelere dikkat etmeliyim?

saphary

Hectopat
Makaleler
5
Yer
Antalya
Daha fazla  
Sistem Özellikleri
R5 2600, RX590, 16GB, Corsair Delta Spec
Meslek
Boş İşler Erbabı
Selamlar, kısa bir süre önce eski monitörümü satışa çıkardım ve bir arkadaş Xbox 360 takas teklif etti. Kulağıma cazip geldi. Birkaç sorum olacak da cevaplarsanız sevinirim.

1- Bu konsol en fazla hangi oyunu açar? GTA 4 falan oynanır mı?

2- Satan arkadaş Xbox kolunun bozuk olduğunu belirtti. Bu bir şey ifade etmez değil mi?

3- Satan arkadaş ile daha Whatsapp üzerinden konuşuyoruz. Kendisine neleri sorayım? Xbox 360'ın bir ara 3K gibi hatalarla boğuştuğunu falan duydum.

4- Konsolu almaya gittiğimde konsolu ne yapıp sınamalıyım? Cidden hiç bilgim yok.

Son düzenleyen: Moderatör:
1- PS3'te mevcut olan tüm oyunları açar.
2- Kol bozuksa neden veriyor? XD
3- Slim versiyonuysa sorun olmaz. Zaten bu kadar yaşayıp da başına bir şey gelmemiş ise sorun olmaz diye tahmin ediyorum.
4- İkinci el tecrübem hiç olmadı kusura bakma yardım edemeyeceğim bu konuda.

Hocam beni yanlış anlama ama bence konsolu sen alma. Tanıdığın biri varsa alırken ona baktır bu soruları soran kişinin kazıklanmama ihtimali yok çünkü.

Öncelikle hangi monitör ile hangi Xbox 360 cihazını takas edeceğinizi söyleyin. Slim ve üstü modellerde 3K yok. 3K yok diye sorunlu olmayacağı anlamına gelmiyor ama. Oyun oynayarak deneyebilirsiniz. GTA 5 gibi cihazı zorlayacak oyunu açın deneyin. Cihazın sorun varsa büyük olasılıkla belli olur. Kol bozuksa bir de onun masrafı var.
Bu soruları sorabilirsin.
Ürüne jtag veya FW işlemi yapıldı mı?
Hangi model ve kaç GB?
Fan sesi sorunu var mı?
DVD okuyucusu çalışıyor mu?
Adaptör orijinal mi?

Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı