2. el Xbox Series X alırken nelere dikkat edilmeli?

onur94

Hectopat
Merhaba arkadaşlar, 2. el Xbox Series X alacağım. Yurt içinden alınmış Microsoft Türkiye Garantili ve garantisi devam edenlere bakıyorum. Cihazı görmeye gittiğimden yapabileceğim bir test var mı? Almadan önce neleri kontrol etmeliyim?

Fiziksel olarak bakabilirsin donanımsal için içini açman lazım ve kullanman gerek belli bir süre. Biraz şans işi faturası ve garantisi olmalı ama. HDMI girişine bakmalısın genellikle konsollar oradan belli oluyor ne kadar hor kullanıldığı.

Klasik konsol alırken yapılacak '8' adet kült kural vardır!
-Disk okuyucuyu kontrol et.
-USB ve görüntü çıkışlarını kontrol et.
-Sistemi 35 dk oyun oynayarak test et.
-Yanında gelen oyun varsa onları disk okuyucusuna takıp test et.
-Garanti belgelerini kontrol et gerekirse e-faturası varsa bir çıktısını ya da orijinalini iste.
-Gamepad( joistik [oyun kumandası]) annalog sticklerde kayma ya da sapma var mı tuşlar bozukmu test et.
-Ethernet kablo portunu kontrol et.
-Güç girişini kontrol et

Hayırlı olsun iyi kullanımlar.

Xbox kollarında r1 r2 de de bazen basmama problemleri oluyor. Aldığınız zaman ufacık basmalarda bile r1 r2 nin algıladığından emin olun.

Xbox series x almayın, aldırmayın. Konsol hatalarla dolu. Cihaza her 2 haftada bir güncelleme geliyordu, hataları düzeltmek için. Ama düzelmiyordu. Playstation 5 alın, emin olun çok sağlam bir cihaz. Alalı 2-3 ay oldu. Bir tane hatasını görmedim.

Xbox series x almayın, aldırmayın. Konsol hatalarla dolu. Cihaza her 2 haftada bir güncelleme geliyordu, hataları düzeltmek için. Ama düzelmiyordu. Playstation 5 alın, emin olun çok sağlam bir cihaz. Alalı 2-3 ay oldu. Bir tane hatasını görmedim.
SeriesX kullanan birigim ne bi kere hata aldim ne de bir cok kisi cevremde xbox kullaniyor, ne de onlardan duydum. Forumlarda da denk gelmedim. Bu bilgi size nereden geldi :) cok dogru degil gibi cunku. Hele update sayisi dediğiniz gibi hic olmadı

Kullanan kişilerden hiç biri böyle hatalardan bahsetmiyor.
Bana biraz arkadaş gönül bağı var gibi geldi PS ile, dediği hiç bir şey yaşanmadı nemde. Etrafta da duymadım.

Öneri yapabilirdi onun yerine çamur atıp gönül bağı kurmuş gibi diğer marka ile. Hayırlısı olsun, herkes gönlünce alsın diyelim.

SeriesX kullanan birigim ne bi kere hata aldim ne de bir cok kisi cevremde xbox kullaniyor, ne de onlardan duydum. Forumlarda da denk gelmedim. Bu bilgi size nereden geldi :) cok dogru degil gibi cunku. Hele update sayisi dediğiniz gibi hic olmadı

Bana biraz arkadaş gönül bağı var gibi geldi PS ile, dediği hiç bir şey yaşanmadı nemde. Etrafta da duymadım.

Öneri yapabilirdi onun yerine çamur atıp gönül bağı kurmuş gibi diğer marka ile. Hayırlısı olsun, herkes gönlünce alsın diyelim.
6-7 ay series x kullandım. En sonunda satıp kurtuldum.

Ne oyunlarda ne de arayüzün de ne de dizi film izlerken hiçbir hata donma kasma olmadı. Şansıniza bozuk konsol denk gelmiş hocam. Garantiye gönderebilirdiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı