2. el yazılım sorun çıkartır mı?

BilgeSar

Picopat
Daha fazla  
Arkadaşlar, internet üstünden "Microsoft 365" ürününü 140 TL'ye 6 aylık aldım ve bir sıkıntı yaşamadım. Yine "Adobe Creative Cloud" ürününü 30 günlük olarak 65 TL'ye aldım. Uygun fiyatlara orijinal lisans almak büyük avantaj. Ancak aklıma takılan bir soruyu sormak istiyorum. 2. el yazılım tam olarak ne demek? İleride bir sıkıntı yaşar mıyım?

Nasıl alındığı önemli. Örnek vermek gerekirse ben bir yazılım satın aldım kullandım ve işim bitti. Boşa gitmesin zarar da etmeyeyim diye satabilirim. Çalıntı kredi kartıyla satın alan adam da kara para aklamak için satabilir. Çalıntı malı kullanmaya girer mi bu tam bilmiyorum ama ucundan kıyısından başını ağrıtma ihtimali her zaman için var. Tabi sadece ihtimal.

2.el lisans denmiyor onlara. Dediğin şeyler genelde çalıntı kartlardan vs. alındığı için ucuz olurlar ve sorumlusu satan adam olup senin lisansna karışılmaz. Ancak iptal edebilirler yani tam olarak bir şey söyleyemeyiz Adobe'ye, Microsoft'a bağlı ancak Microsoft paraya baktığı için kartın çalıntı olması pek umurunda olmuyor.

2.el lisans denmiyor onlara. Dediğin şeyler genelde çalıntı kartlardan vs. alındığı için ucuz olurlar ve sorumlusu satan adam olup senin lisansna karışılmaz. Ancak iptal edebilirler yani tam olarak bir şey söyleyemeyiz Adobe'ye, Microsoft'a bağlı ancak Microsoft paraya baktığı için kartın çalıntı olması pek umurunda olmuyor.
Adobe Creative Cloud - 30 Gün Satın Al - Hepsilisans.com

Mesela bu ürünü aldım..Şimdi bu ürün 2. el yazılım değil, çalıntı olarak mı geçiyor? Ancak onlar bu ürünlerin yasal olduğunu söylüyorlar.

Şu habere bakın: Yargıtay'dan Microsoft'u şaşırtan karar: İkinci el yazılım ticareti yasaldır

Ve birde buna bakabilir msiniz: 2. El Yazılım Nedir ? - SaglamLisans

Geri
Yukarı