2 Faktörlü kimlik doğrulama uygulamaları hakkında ne düşünüyorsunuz?

'Microsoft Authenticaor' Güvenilir mi?

• Güvenilir

Oy: 15 88,2%
  • Güvenilir değil

Oy: 2 11,8%

• Oy verenlerin toplamı
    17
  • Anket kapandı .
Durum
Mesaj gönderimine kapalı.

Yaman04

Hectopat
Yer
İstanbul
Merhaba ben şifrelerimin güvenliği için 2 faktörlü kimlik doğrulama kullanıyorum ve artık telefona mesaj gelmesinden sıkıldığım için ' Microsoft authenticator' yükledim. Şimdilik gayet memnunum. 2 faktörlü doğrulamaların hepsini bu uygulamadan doğruluyorum. Bu uygulamanın güvenilirliği hakkında ne düşünüyorsunuz?

Son düzenleyen: Moderatör:
Microsoft'un uygulaması neden güvenilir olmasın ki?

Çoğu yer doğrulamayı yaparken Google tavsiye ediyor. Ama Microsoft da iyidir. Zaten iki tık işlem için çok da kasmaya gerek yok.

Microsoft neden kötü olsun? Sonuçta Microsoft yani, asırlarin şirketi. Güvenilirdir.

Telefonum bozulduktan sonra Google authenticator'da gitti öylesine açmıştım siteye girip çıkarken gibisinden bir daha giremedim siteye. Kullanılması güvenli iken bir o kadar da risk taşıyor.

Merhaba ben şifrelerimin güvenliği için 2 faktörlü kimlik doğrulama kullanıyorum ve artık telefona mesaj gelmesinden sıkıldığım için ' Microsoft authenticator' yükledim. Şimdilik gayet memnunum. 2 faktörlü doğrulamaların hepsini bu uygulamadan doğruluyorum. Bu uygulamanın güvenilirliği hakkında ne düşünüyorsunuz?
Bana kalırsa analog girmek daha cazip geliyor. Öyle de kullanıyorum. Tercih meselesi.

İlk başta Google Authenticator yüklemiştim lakin telefonu sıfırladıktan sonra oradaki şifremi de kurtarmanın bir yolu olmadı. Lakin Microsoft Authenticator öyle değil. Outlook hesabınızı bağlayıp hali hazırda kullandığınız şifreleri kurtarabiliyorsunuz Microsoft Authenticator'da.

Ben genellikle SMS veya mail doğrulama kullanıyorum.
Güvendiğiniz her yerde sorun çıkabilir.

Bu şekilde bakıyorsanız Apple da güvenilir diyorsunuzdur. iCloud olayını hatırlatmama gerek yoktur herhalde.
Dediğiniz gibi hocam hiç bir sistem güvenli değildir.

Bu şekilde bakıyorsanız Apple da güvenilir diyorsunuzdur. iCloud olayını hatırlatmama gerek yoktur herhalde.
Bahsetmeye çalıştığım yazılımın kötü amaçlı olamayacağını söylemekti.

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.

Geri
Yukarı