2 fandan hangisi daha iyi?

Atar68

Hectopat
Daha fazla  
Atmış olduğum resimlerde görüldüğü üzere elimde 2 adet fan var. alt taraftaki eski fanım, üst taraftaki de yeni aldığım fan; sizce hangisi daha iyi? Ayrıca yeni aldığım fan internette 50 CFM diye geçiyordu fakat forumlarda sorduğum üzere 35 CFM olduğunu iddia ettiler. Siz ne diyorsunuz?

20210331_161331.jpg

Atmış olduğum resimlerde görüldüğü üzere elimde 2 adet fan var. alt taraftaki eski fanım, üst taraftaki de yeni aldığım fan; sizce hangisi daha iyi? Ayrıca yeni aldığım fan internette 50 CFM diye geçiyordu fakat forumlarda sorduğum üzere 35 CFM olduğunu iddia ettiler. Siz ne diyorsunuz?

Eki Görüntüle 950677
Üstteki fanı kullanıyorum. Kaç CFM bilemem ama iyi soğutuyor.

Üstteki tx marka fanı kullanıyorum, bilgisayarı ilk açtığımda odam sanayiye dönüşüyor. Çok fazla sesli çalışıyor. Yaklaşık 4 dakika sonra ses kesiliyor. Bendeki fan 8 cm.

Üstteki tx marka fanı kullanıyorum, bilgisayarı ilk açtığımda odam sanayiye dönüşüyor. Çok fazla sesli çalışıyor. Yaklaşık 4 dakika sonra ses kesiliyor. Bendeki fan 8 cm.
Yaklaşık ne zamandır kullanıyorsunuz?
Noname= Yan sanayi, üzerinde yazan bilgilerin gerçek olmadığı bir ürün demek istedim.
Alttakini bilmem fakat TX in yan sanayi olduğunu düşünmüyorum.

Alttaki +12V 0.48A üstteki TX +12V 0.28A bu şu demek anakartın BIOS'u içerisinden alttakinin hızı elle daha fazla arttırabilir, dolayısıyla soğutmaya katkısı üsttekinden daha fazladır. Ses olayına hiç girmiyorum o malzeme kalitesi ve kullanım süresiyle alakalı bir şey.

Yeni konular

Geri
Yukarı