212 evo ile cpu stok fandan daha sicak

Oldsardokar

Hectopat
Daha fazla  
Cuma gunu 212 evo aldim. Monte ederken ilk defa termal macun surdugumden macun biraz fazla kacti. Simdi sistem bosta iken cpu 30 derece fakat stok fan ile zaten 27 derece idi cpu sicakligi... Acaba termal macunu fazla surmem nedeniyle boyle bir sorun olabilir mi? Sokup termal macunu temizleyip yeniden sursem ve taksam duzelir mi?

Termal macundan olmuştur öyle.

Berki fanın ayarı öyledir 3 derece sıcak olsun ama elektirk ve ses yapmasın misali.

EVO 212 boşta değil, yükte kendini gösterir. Şöyle bir durum var: EVO 212 gibi soğutuclar sessiz çalışırlar boştayken. O yüzden stok ile boşta 27 idi, soğutucu takınca 30 oldu diye bir endişe yersiz. Stok boşta da gereksiz derecede hızlı döner. Ayrıca havalar da ısındı.

3 derece senin için çok önemli ise stoğu geri takabilirsin.

Yapmayın Recep Bey, elbette 3 derece önemli değil ama fazla macun nedeni ile çalışma performansı düşecek ise bunu düzeltmem gerekir diye düşündüm. Bilgim olmadığından sizlerden yardım istedim.

Bu arada almayı düşünen benim gibi ses takıntılılara da tavsiye ederim gerçekten sessiz çalışıyormuş. Bir de Asus fan kontrol ile "silent" konumuna alınca çalışıp bilgisayarın çalışmadığını anlamak mümkün olmuyor. :)

Cevaplar için tesekkür ederim

Uyarı! Bu konu 11 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı