2 fanlı ve 3 fanlı RX 7700 XT arasındaki fark nedir?

Bütçe
17.5k TL Maksimum

emirhaNz1

Femtopat
Daha fazla  
Başlıktan da anlıyağınız üzere arkadaşlar benim kasam bir tık küçük. Yani 3 fanlı bir ekran kartı sığmaz ve şu an kullandığım ekran kartı ASUS 1660S 6 GB 2 fanlı versiyonu.

Ben şimdi yeni bir ekran kartı alacağım. Uzun uzun araştırdım NVIDIA çok öneren olmadı. 17k fiyat bandında NVIDIA yerine herkes bana RX 7700XT'yi önerdi (Sizin de ekran kartı önerileriniz varsa önerilere açığım bütçem maksimum 17.5 k falan o da maksiumu hali.)

Gelelim asıl konuya şimdi bu ekran kartı ile:

Bunun arasında:

Ne tür bir fark vardır? 2 fan olması daha mı kötüdür? 3 fan olunca daha çok mu FPS verir? Bunu cevaplarsanız sevinirim.

Bir de sistemime uyar mı bu ekran kartı darboğaz yapar mı?

Sistemim:
  • Ryzen 7 5700X.
  • MSI B450M Pro VDH Max.
  • 16 RAM.
  • ASUS GTX 1660S 6 GB şu an kullandığım ekran kartı.

Başlıktan da anlıyağınız üzere arkadaşlar benim kasam bir tık küçük. Yani 3 fanlı bir ekran kartı sığmaz ve şu an kullandığım ekran kartı ASUS 1660S 6 GB 2 fanlı versiyonu.

Ben şimdi yeni bir ekran kartı alacağım. Uzun uzun araştırdım NVIDIA çok öneren olmadı. 17k fiyat bandında NVIDIA yerine herkes bana RX 7700XT'yi önerdi (Sizin de ekran kartı önerileriniz varsa önerilere açığım bütçem maksimum 17.5 k falan o da maksiumu hali.)

Gelelim asıl konuya şimdi bu ekran kartı ile:

Bunun arasında:

Ne tür bir fark vardır? 2 fan olması daha mı kötüdür? 3 fan olunca daha çok mu FPS verir? Bunu cevaplarsanız sevinirim.

Bir de sistemime uyar mı bu ekran kartı darboğaz yapar mı?

Sistemim:
  • Ryzen 7 5700X.
  • MSI B450M Pro VDH Max.
  • 16 RAM.
  • ASUS GTX 1660S 6 GB şu an kullandığım ekran kartı.

Soğutma olarak fark mevcut. 2-3 derece daha serin çalışacak diye fazladan para vermek mantıksız en ucuz hangisi ise o alınmalıdır. Sinerji üzerinden attığını alabilirsin.

7000 Serisi ısınan bir seri değil zaten o yüzden 3.fana ekstradan para vermek mantıksız.

Ama yok bana 3.fan şart dersen bunu al ancak vereceğin fark gereksiz bilgin olsun.

Bu ikisinden birini al geç.

Ya konuda belirttim ama benim kasaya 3 fanlı bir ekran kartı sığmaz.

Soğutma olarak fark mevcut. 2-3 derece daha serin çalışacak diye fazladan para vermek mantıksız en ucuz hangisi ise o alınmalıdır. Sinerji üzerinden attığını alabilirsin.

7000 serisi ısınan bir seri değil zaten o yüzden 3.fana ekstradan para vermek mantıksız.

Ama yok bana 3.fan şart dersen bunu al ancak vereceğin fark gereksiz bilgin olsun.

Teşekkür ederim benim attığım ekran kartındaki 2 fanlı olan iyi midir peki Sapphire'nin RX 7700XT 2 fanlı olanı çünkü benim kasaya 3 fanlı bir ekran kartı sığmaz.

Darboğaz olmaz. Performans farkı yok aralarında merak etmeyin.

Tamamdır teşekkür ederim peki Ryzen 7 5700X ve RX 7700XT iyi bir kombinasyon olur mu oyunlarda GTX 1660S'e göre daha fazla bir FPS elde ederim değil mi?

Teşekkür ederim benim attığım ekran kartındaki 2 fanlı olan iyi midir peki Sapphire'nin RX 7700XT 2 fanlı olanı çünkü benim kasaya 3 fanlı bir ekran kartı sığmaz.

Onu alabilirsiniz zaten onu alın diye belirttim kendim de.

Tamamdır teşekkür ederim peki Ryzen 7 5700X ve RX 7700XT iyi bir kombinasyon olur mu oyunlarda GTX 1660S'e göre daha fazla bir FPS elde ederim değil mi?

1660S nerede 7700XT nerede hocam. Arada dağlar kadar fark var. Güzel kombinasyon Ultra da açamayacağınız oyun yok şu anda o kart ile.

Hayırlı olsun iyi geceler.

Geri
Yukarı