2 farklı ağa tek yazıcı bağlama

Uğur Yüksekol

Hectopat
Yer
Istanbul, Turkey
Daha fazla  
Yeniden selam arkadaşlar;
Yeniden diyorum çünkü daha önceki sorunum olan Tılgın Modemde Trafik Hız Sınırlama konunun devamında çıkan bir problemle karşınızdayım.

Ofise çekilen 2. internet hattından sonra yazıcıyı 2 lan grubu birden nasıl bağlayacağımız problemiyle karşılaştık.

Sıkıntımız şu;
Elimizde Brother MFC-L2700DW marka modelli yazıcı var. Wireless ve kablosuz olarak bağlantı seçenekleri mevcut.
Wireless bağlantıyı hat 1'e
Kabloluyu bağlantıyıda hat 2 'ye bağlamayı düşünüyorum. Pratikte böyle düşünüyorum ama sanırım olmayacak.

TTnet Fiberin tılgın modemi ve turknet tılgın modemi aynı hub'a bağlı durumda. Bunlar otomatik ip atayacaklar, ikiside 192.168.1.1 iplerine sahip vs. vs. derken benim kafa durdu.

Bu işin en temiz çözümünü nasıl yapabilirim?

Peki Aglarinizin ikiside ayni Subnetworkdemi bulunuyor? ( Yani 192.168.1.x ve 192.168.1.x gibi mesela) eger öyle ise bunu deneyebilirsiniz: Yaziciyi Router 1´e baglayin ve router arkaplan ayarlarindan statik IP tanimlayin. Sonra diger agin Firewall ayarlarindanda Router 1de tanimladiginiz ip adresini tanitirsaniz tüm agin icerisinde gösterebilirsiniz.

Uyarı! Bu konu 9 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı