2 Farklı Farede DPI Farklılığı

kasilva

Hectopat
Elimde 2 farklı mouse var biri uzun zamandır kullandığım ama arızalı olan bir mouse. Diğerini iste yeni aldım. Sorun şu iki mouseu da PC'ye bağlıyorum yeni aldığım mouse daha hızlı. Ayarlar Stabil. Hiçbir şeyde hız arttırılmış ya da azaltılmış değil. Ama nedense yeni aldığım daha hızlı. Yeni aldığımın hızını eskisinin aynı hızına getirme gibi bir imkanım var. Bu konuda derin bilgiye sahip olan var mı acaba aranızda?

Son düzenleyen: Moderatör:
Sistem özelliklerinizi, Farelerin marka ve modellerini belirtin.
Farelerin marka ve modellerini bilmeden kafamızdan uydurarak çözüm önerisi veremeyiz.

Sistem özelliklerinizi, Farelerin marka ve modellerini belirtin.
Farelerin marka ve modellerini bilmeden kafamızdan uydurarak çözüm önerisi veremeyiz.

Biri Trust GXT152 diğeri Trust RAVA mouse . ikisinin özelliklerindede 800 den 2400 dpi kadar 4 kere geliştirme tuşu var . Ben en düşük hızda kullanıyorum ikisindede pc deki hız sçeneğide aynı fakat RAVA 152 den daha hızlı

• Denetim Masası\Donanım ve Ses Fare ayarlarını açın.
  • Başlata ''Denetim Masası'' yazarak açabilirsin.
  • Fare ayar menüsünde İşaretçi seçeneklerini seçin.
  • Hareket menüsünün altından İşaretçi hızının ayarını düşürün.
Screenshot_1.png

Screenshot_2.png

3
  • Denetim Masası\Donanım ve Ses Fare ayarlarını açın.
  • Başlata ''Denetim Masası'' yazarak açabilirsin.
  • Fare ayar menüsünde İşaretçi seçeneklerini seçin.
  • Hareket menüsünün altından İşaretçi hızının ayarını düşürün.

3. çentikte kullanıyorum hep bir çentik düşürsem bu seferde çok yavaş oluyor .

İlk başta yavaş gelebilir. Zamanla alışırsın.
Ayriyeten fare hızını düşürüp DPI artırarak da deneyebilirsin.

İki fareyi de aynı DPI ve hassasiyet ayarında kullansanız da içlerindeki sensör farklı olduğu için farklılıklar olabilir. Özellikle optik ve laser sensörlü fareler arasında bu farkı gözlemlemeniz mümkün.

Uyarı! Bu konu 7 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı