Çözüldü 2 Farklı HDD Birleştirilir mi?

Bu konu çözüldü olarak işaretlenmiştir. Çözülmediğini düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.

Blackfox07

Hectopat
Makaleler
5
Daha fazla  
Merhabalar,

Benim bir adet 500 GB WD Blue HDD'dem var, yanına aynı HDD'den bir tane daha alıcam.
Acaba ben bu iki HDD'yi hiç veri kaybı olmadan birleştirebilir miyim?

Birleştirebilirsem nasıl yaparım?

Çözüm
Ama bu videoda HDD içindeki bütün verilerin gideceğinden bahsediyor. Ben veri kaybı olmadan yapmak istiyorum.

HDD'yi raidlemeden önce başka bir depolama aracına klonlama işlemi yapın. Yaptıktan sonra, RAID işlemini gerçekleştirin, sonra da al klonladığınız araçtan bu araca aktarma yapın.

Bildiğim kadarıyla başka yolu yok.
HDD RAID olayından bahsediyorsanız yapılır.

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.
Ama bu videoda HDD içindeki bütün verilerin gideceğinden bahsediyor. Ben veri kaybı olmadan yapmak istiyorum.

Artı -2 Eksi

HDD'yi raidlemeden önce başka bir depolama aracına klonlama işlemi yapın. Yaptıktan sonra, RAID işlemini gerçekleştirin, sonra da al klonladığınız araçtan bu araca aktarma yapın.

Çözüm

Tamam sağolun peki Raid işlemi yapmadan iki farklı şekilde HDD şeklinde kullansam herhangi bir sıkıntı olur mu? Hız düşmesi vb.

Yeni konular

Geri
Yukarı