2 farklı internet sağlayıcıyı ile yayın ve oyun oynamak

krokan11

Hectopat
Daha fazla  
Evimde iki farklı internet kullanıyorum. Biri TTNET diğeri ise Turkcell SUPERBOX. TTNET'in modeminden ethernet kablom ile bilgisayara bağlanıyorum, diğer modemden ise etherneti USB'ye dönüştürerek USB üzerinden bağlanıyorum. Daha önce TTNET'ten gelen internetin(upload düşük ping düşük) arabirim ölçüsünü 5 yapıp diğer internetinkini(uploadı yüksek ping yüksek) 40 yaptığımda sorunsuz bir şekilde TTNET ile oyun oynayıp diğer internetim (SUPERBOX -upload yüksek) ile yayın yapabiliyordum StreamLabsOBS üzerinden.

Şu an StreamlabsOBS'den ikinci internetim seçili olmasına rağmen, yayını başlat dediğimde StreamlabsOBS uploadı düşük olan interneti kullanmaya başlıyor ve ne yayın yapabiliyorum ne de oyun oynayabiliyorum.

İki internet kullanmamın sebebi: TTNET internetinin pingi düşük altyapı olmadıgından upload çok kötü, upload için ikinci interneti aldım.
Sorun twitchde olmuyor sadece mixerde oluyor bunu yeni farkettim

Son düzenleme:
kardeşim sana nasıl ulaşabilirim lütfen bana yaz burdan da olur ben aynı aıdsl ile oyun oynamak superbox ile yayın yapmak istiyorum yayını superbox ile açıyorum ama oyunu aıdsl ile nasıl açıcam bana yazarmısın lütfen

OBS deki gelişmiş özelliklerde kullanacağın interneti seçebiliyorsun sadece superbox dan çıkan ethernet kablosunu bir usb çeviriciyle usb üzerinden bilgisayara bağlamak . Mixer de bir problem vardı fakat twitchde sorunsuz. Aklına takılan, gelen bir şey varsa sorabilirsin .
DNS değiştirdiğin sayfada alttla gelişmiş var ona basıp otomatik ölçü tikini kaldırıp ADSL olan internetin değerine 5 , SUPERBOX olan internetin değerine 40 girersen oyunu ADSL olan internetle açacaktır .

Evimde iki farklı internet kullanıyorum. Biri TTNET diğeri ise Turkcell SUPERBOX. TTNET'in modeminden ethernet kablom ile bilgisayara bağlanıyorum, diğer modemden ise etherneti USB'ye dönüştürerek USB üzerinden bağlanıyorum. Daha önce TTNET'ten gelen internetin(upload düşük ping düşük) arabirim ölçüsünü 5 yapıp diğer internetinkini(uploadı yüksek ping yüksek) 40 yaptığımda sorunsuz bir şekilde TTNET ile oyun oynayıp diğer internetim (SUPERBOX -upload yüksek) ile yayın yapabiliyordum StreamLabsOBS üzerinden.

Şu an StreamlabsOBS'den ikinci internetim seçili olmasına rağmen, yayını başlat dediğimde StreamlabsOBS uploadı düşük olan interneti kullanmaya başlıyor ve ne yayın yapabiliyorum ne de oyun oynayabiliyorum.

İki internet kullanmamın sebebi: TTNET internetinin pingi düşük altyapı olmadıgından upload çok kötü, upload için ikinci interneti aldım.
Sorun twitchde olmuyor sadece mixerde oluyor bunu yeni farkettim

Merhaba abim şimdi benimde bu sekilde bir sorum olacak bunu nasil ayirabiliyoruz bu sekilde yardimci olursan cok memnun olurum, Benimde Turknet ve Usb ile telefonu bagliyorum ama sürekli telefondan cekiyor

2 interneti wifi ile bağla obs ipsini gir pc den 1 internetinle oyunu bağlan bitti ama stabil hızlar olması lazım yoksa gene beklediğin performansı alamıyorsun packet loss ping vs türkiye çok sınırlı kişilerin internetleri böyledir fiber olacak felan diğeride süperbox ama böyle verici direk çatında felan olcak

Yeni konular

Geri
Yukarı