2 farklı marka RAM mavi ekrana sebep olur mu?

Hocam bunun yazılımsal bir sorun olduğunu düşünüyorum. Birkaç gün kullanmayı deneyin olmaz ise format atın.

Hocam 5 kez mavi ekran aldım. Laptop yeni zaten formata gerek yok diye düşünüyorum. 1 aydır tek hata yok RAM'ı taktıktan sonra 5 hata aldım. Belirli uygulamalardan olduğunu söyleyen hocalarım da oldu sildim fakat çözülmedi.

Hocam görsellere tekrar bakınca dikkatimi çekti RAM'lar aynı değil yeni aldığınız RAM'ı iade edin.

RAM'ler aynı değil biliyorum. Sorun çıkarmayacağını söyleyip @Artoria Pendragon hocamın önerisi üzerine Kingston RAM'i aldım. CL değerleri farklı sanırım.

Eski RAM bu ise CL 16.

Hocam görsellere tekrar bakınca dikkatimi çekti RAM'lar aynı değil yeni aldığınız RAM'ı iade edin.

Lettopunuzdski RAM CL 21 yeni aldığınız ise CL 22.

RAM'ler aynı değil biliyorum. Sorun çıkarmayacağını söyleyip @Artoria Pendragon hocamın önerisi üzerine Kingston RAM'i aldım. CL değerleri farklı sanırım.

Eski RAM bu ise CL 16.
Hocam olabilir yanlış tavsiye vermişdir. Yarın sizin ramınız ile aynı özellikte bir ram modeli söylerim

CPU Z de gözüküyor mu CL değeri? Attığım linkteki RAM değil mi bendeki? RAM'i iade etmek yerine aynsınıdan alabilirim sanırım ama elimdekini satabilir miyim bilmiyorum.

Hocam olabilir yanlış tavsiye vermişdir. Yarın sizin ramınız ile aynı özellikte bir ram modeli söylerim
Etiketini yırttım ama kutuyu açarken mecburen. İade alırlar mı ?

CPU Z de gözüküyor mu CL değeri? Attığım linkteki RAM değil mi bendeki? RAM'i iade etmek yerine aynsınıdan alabilirim sanırım ama elimdekini satabilir miyim bilmiyorum.

Etiketini yırttım ama kutuyu açarken mecburen. İade alırlar mı ?
Cas lstency yazan yer cl değeri. Eski rami satıp yeni aldığınızdan bir tane daha alabilirsin. Genelde fabrika çıkışı ile aynı rami bulmak zor oluyor

Vermiyor hocam eminim. Ve 1 2 gündür mavi ekran yemiyordum Discord sildiğimden beri. Az önce mavi ekran yemeden evvel CS 2 oynuyordum ve anlık dondu öyle verdi.

Minidump dosyaları.

@Görkem Ertopcu hocam yanlış anladınız sanırım. Biri Kingston birisi Hynix.

Eki Görüntüle 1942241,
Eki Görüntüle 1942242

Bu dump dosyalarıyla ilgili mavi ekran bölümüne konu aç bakayım. Birinde ram hatası var çünkü.

Yeni konular

Geri
Yukarı