Çözüldü 2 Farklı model SLI veya CF olur mu?

Bu konu çözüldü olarak işaretlenmiştir. Çözülmediğini düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.

Mafreon

Hectopat
Elimde MSI RX570 GAMING 4G var ben RX 570 armour modeli SLI olur mu çok az bilgim var bu konuda yazın bir bilgisayar toplayacağım eski bilgisayardaki parçalarımıda kullanmak istiyorum. Ya da RX 5500 alsam olur mu ikisi çalışır mı?

Çözüm
SLI'da ekran kartı GPU'su aynı olmak zorunda. RTX 2080 ile RTX 2080(Marka farketmez. MSI RTX 2080 ile Asus RTX 2080 olur.) olmak zorunda. Crossfire'de aynı mimariye sahip farklı kartlar kullanılabiliyor. RX580 ve RX580 ve ya RX580 ve RX 570 olabiliyor.
CF için iki kartın aynı model olması gerekmiyor.
Hayır olamaz çünkü SLI(NVIDIA kartlar için) veya CF için iki kartında aynı olması gerekiyor.

Sıkıntı olmadan kullanabilirsin RX 570 CF'yi. GPU'nun aynı olması yeterli.

Lakin Crossfire her oyunda x2 performans anlamına gelmiyor ve PSU'nun bu durumu kaldırabilecek olması gerek.

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

Bu videoyu izlersen RX 570 CF bazı yerlerde x2 performans verirken bazı yerlerde x1,2 performans verebiliyor. Oyundan oyuna değişir bu durum.

Ama ben CF veya SLI yerine bütçenin tek bir güçlü ekran kartına yatırılması taraftarıyım.

SLI'da ekran kartı GPU'su aynı olmak zorunda. RTX 2080 ile RTX 2080(Marka farketmez. MSI RTX 2080 ile Asus RTX 2080 olur.) olmak zorunda. Crossfire'de aynı mimariye sahip farklı kartlar kullanılabiliyor. RX580 ve RX580 ve ya RX580 ve RX 570 olabiliyor.

Çözüm

Dosya Ekleri

• Screenshot_1.png
    Screenshot_1.png
    27,2 KB · Görüntüleme: 19
  • Screenshot_2.png
    Screenshot_2.png
    22,9 KB · Görüntüleme: 28
CF ve SLI beklediğin performansı vermeyecek 750W PSU elektrik tüketimi kartların üreteceği ısı CF'den kaynaklı çıkacak problemler.

Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı