2 Farklı model SSD sorun yaratır mı?

Hyphoon

Hectopat
Daha fazla  
Arkadaşlar selamlar. Aynı markanın iki farklı model SSD'sini anakarta taktığımızda herhangi bir sorun yaratır mı?
Ona göre bir tane daha SSD alacağım da.

Sorun olmaz hocam. Kullanabilirsiniz.

Sorun olmaz, rahatlıkla kullanabilirsin. Farklı marka SSD bile takabilirsin.

Hazır konuyu açmışken şeyi de sormak istiyorum. Bende bir tane de HDD var onu sadece depolama için kullanacağım. Windovs u falan SSD üzerine kuracağım HDD'de dosya fotoğraf falan olacak genellikle. Peki oyunları falan hangisi üstüne kurmalıyım yani SSD yerine HDD'ye kursam performans düşüşü falan yaşar mıyım? Bunu sorma sebebim de oyunlarda ilerlemelerimi falan kaydederken ya da yüksek kapasiteli oyunları indirirken SSD'de boşuna yer kaplamamak. Performansı etkilemiyorsa tabii.

Hazır konuyu açmışken şeyi de sormak istiyorum. Bende bir tane de HDD var onu sadece depolama için kullanacağım. Windovs u falan SSD üzerine kuracağım HDD'de dosya fotoğraf falan olacak genellikle. Peki oyunları falan hangisi üstüne kurmalıyım yani SSD yerine HDD'ye kursam performans düşüşü falan yaşar mıyım? Bunu sorma sebebim de oyunlarda ilerlemelerimi falan kaydederken ya da yüksek kapasiteli oyunları indirirken SSD'de boşuna yer kaplamamak. Performansı etkilemiyorsa tabii.
Performansı etkilemez ancak oyunların daha yavaş çalışır, mesela yükleme ekranında SSD ile 10 saniye bekliyorsan HDD'de 20 saniye beklersin gibi.

Okuma- Yazma oranına bağlı. Eğer oyunu SSD' ye kurarsan daha hızlı açılır, yüklemeler daha hızlı olur.

Yeni konular

Geri
Yukarı