2 farklı RAM Dual channel çalışır mı?

kıps3

Decapat
Daha fazla  
Öncelikle iyi forumlar, elimde CL 19 2666 MHz bir RAM var ben Patriot'un CL 16 3000 hmz RAM'ını almak ıstıyorum. Uyumsuzluk olur mu acaba? Bir de RAM'leri BIOS'tan aynı ayarlara getırsem Dual channel olarak çalışırlar mı? Cevaplarınız için şimdiden teşekkür ederim.

Öncelikle iyi forumlar, elimde CL 19 2666 MHz bir RAM var ben Patriot'un CL 16 3000 hmz RAM'ını almak ıstıyorum. Uyumsuzluk olur mu acaba? Bir de RAM'leri BIOS'tan aynı ayarlara getırsem Dual channel olarak çalışırlar mı? Cevaplarınız için şimdiden teşekkür ederim.
Bildiğim kadarıyla RAM MHz'lerini BIOS'dan eşitlemek gerekiyordu.

Ancak tam emin değilim diğer arkadaşların cevapları daha doğru bir yol gösterebilir.

3000MHz'de çalıştıramayacağınız için boşuna onu almanıza gerek yok. Aynı değerlerde(DDR,CL) bir RAM alırsanız Dual Channel çalışır. Fakat sorunsuz olur diye kesin bir şey diyemeyiz şans işi. İmkanınız var ise elinizdeki RAM'i de satıp Dual Kit RAM almanızı öneririm.

RAM'ları Dual kullanabilmek için birbiriyle uyumlu olması gerekir. MHz değerleri aynı olmazsa en küçük olan MHz değerinde sabit kalırlar fakat CL değerleri eşit olmazsa uyumsuzluk çıkartırlar. Mavi ekran sorunlarıyla karşılaşabilirsiniz.(Elinizdekileri satıp set olarak 2 tane almanız daha iyi olacaktır marka modelleri bile aynı olması gerekir tam uyumlu çalışabilmeleri için)

Geri
Yukarı