2 Farklı RAM ile Dual Channel Yapmak

gLo1NN

Hectopat
Arkadaşlar ben de 8 GB DDR 3 1866 MHz G.Skill model RAM var. Aynı özelliklerde HyperX 8 GB 1866 MHz RAM FPS artışı, performans artışı ve Dual channel olarak çalışır mı?

Son düzenleyen: Moderatör:
Arkadaşlar ben de 8 GB DDR 3 1866 MHz G.Skill model RAM var. Aynı özelliklerde HyperX 8 GB 1866 MHz RAM FPS artışı, performans artışı ve Dual channel olarak çalışır mı?
Dual Channel olarak çalışır fakat aynı marka olması daha iyi. Birde RAM'ler CL kaç onuda yazarsanız iyi olur.

RAM' lerde donanımsal bir problem yoksa veya uyum konusunda binde birlik kısıma girecek şekilde şanssız değilsen sıkıntısız kullanırsın. CL değeri MHz değeri bunları sistem her iki RAM için ortak olacak şekilde ayarlıyor. İlle de birebir aynı veya benzer olmak zorunda değil. Olursa iyi olur ama bulunamıyorsa da sıkıntı oluşmaz(çok şanssız değilsen).

RAM'lerin CL ve voltaj değerleri aynı ise muhtemelen çalışacaktır ama %100 çalışır denemez, çok küçükte olsa çalışmama ihtimali var. Hiç riske girmek istemiyorsan birebir aynı RAM'i al.

RAM'lerin CL ve voltaj değerleri aynı ise muhtemelen çalışacaktır ama %100 çalışır denemez, çok küçükte olsa çalışmama ihtimali var. Hiç riske girmek istemiyorsan birebir aynı RAM'i al.
Risk dediğimiz şey %4 olabilir bunun için ekstra 50-100₺ değmez. Eğer çalışmazsa iade verilir değişim yapılır.

Mevcut RAM; ADATA XPG GAMMIX D10 4GB 2400Mhz SINGLE DDR4 CL16 RED PC RAM

Dual yapabileceğim, uygun fiyatlı bir RAM önerebilir misiniz?

XPG GAMMIX D10 8GB 3000MHz DDR4 CL16 Ram AX4U300038G16A-SR10
Bu ram uygun olur mu?

Son düzenleme:
İlk ram
Model: Ripjaws X
Kapasite: 8GB
Ram Tipi: DDR3
Bellek Hızı: 1866MHz
CAS: 10
Voltaj: 1.5V

Yeni aldığım ram
Model: HyperxFury
Kapasite: 8GB
Ram Tipi: DDR3
Bellek Hızı: 1866MHz
CAS: 10
Voltaj: 1.5V

Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı