2 Farklı SSD'ye Aynı İşletim Sistemi Kurmak

xprenc

Hectopat
Daha fazla  
Bende 1 tane SSD var. Bir tane daha alıp bilgisayarı ikiye bölmeyi düşünüyorum. Yani ikisinde de aynı lisansa sahip Windows 10 olacak. İkisini de aynı PC'ye bağlayacağım. Anakart, ekran kartı falan her şey aynı sadece 2 SSD'de aynı işletim sistemi kurulu olacak. Bu lisans konusunda sıkıntı çıkarır mı yoksa aynı anakarta bağlı olduğundan bir sıkıntı çıkmaz mı? İki SSD de bilgisayara SATA portundan dahili şekilde bağlı olacak.

Son düzenleyen: Moderatör:
Tam olarak anlayamadım açıkcası. SSD'leri aynı sistemde birlikte kullanmak mı istiyorsunuz yoksa iki ssd'ye aynı lisansa sahip 2 farklı Windows mu kurmak istiyorsunuz?
Eğer ilk soru ise RAID yapabilirsiniz. Çeşitli RAID yöntemleri var ve bunlar adına yazılmış birçok detaylı makale mevcut.
Ancak 2. soru ise cevabı ben de bilmiyorum. Bilenler cevap vereceklerdir elbet.

Hayır RAID yapmayacağım. SSD' leri aynı sistemde birlikte kullanıcam. İki SSD ye de aynı lisanslı Windows' u kurcam. Yani Windows’ u isteğime göre 1. Yada 2. SSD ile başlatabilecem. Lisans konusunda sıkıntı çıkar mı bunu merak ediyorum.

Uyarı! Bu konu 8 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı