2 gamepad bağlıyken bilgisayar donuyor

kfrkan

Hectopat
2 adet gamepad bağlıyken oyun sırasında donuyor. Sonrasında mouse takılı kalıyor ve sürekli kesilmeyen bip sesleri geliyor. (bip sesleri sistem sesi, hoparlörden geliyor, kasadan değil.) Mouse veya herhangi bir şey kontrol edilemiyor. Sonrasında mecburen restart atıyorum. Her bağlı olduğunda değil, tek kol bağlıyken değil, farklı oyunlarda bazen oluyor.

Son düzenleyen: Moderatör:
Gamepadlerin modelleri nedir? SCP falan kullandınız mı? Minidump oluşmuş mu?
Monster Gamepad Pro kullanıyorum. Minidump vs oluşmuyor. Mavi ekran da vermiyor. Dümdüz takılıyor ve bip sesi geliyor. SCP nedir bilmiyorum. Bir de bu oyunlar HDD'ye kurulu ondan olabilir mi?

X360 gibi uygulamalar kullanıyor musunuz? Çok kötü bir sistem bile olsa 2 gamepad takınca sistem o hale gelmez diye düşünüyorum.
Xbox açık ama bazı oyunları Xbox Gamepass ile aldım zaten. Oyun oynarken kesinlikle kasma yok zaten. Sistem rahat 120FPSalabiliyor.

HDD ile alakalı bir durum mudur öğrenmek için bad sector taraması yapmanızı öneririm.

HDD ile alakalı bir durum mudur öğrenmek için bad sector taraması yapmanızı öneririm.

Şu anda tarama yapıyor. Hiç kasmayan oyunlarda bile bu durumla karşılaştım. Dün tek başıma saatlerce forza horizon oynadım. Tek bir hata bile olmadı. Aklınıza bu konu ile ilgili bir şey geliyor mu? Kolların yazılımını daha dün yeniledim.

Şu anda tarama yapıyor. Hiç kasmayan oyunlarda bile bu durumla karşılaştım. Dün tek başıma saatlerce forza horizon oynadım. Tek bir hata bile olmadı. Aklınıza bu konu ile ilgili bir şey geliyor mu? Kolların yazılımını daha dün yeniledim.
Hasarlı veri bulunamadı. Sorunu tekrar yaşamadım henüz. Çok nadir de olsa oyunun ortasında kesilmesi sinir bozucu.

Son düzenleme:

Yeni konular

Geri
Yukarı