2 GB DDR 2 RAM'i 6 GB'ya yükseltmek

Spilner

Hectopat
Makaleler
1
Daha fazla  
Ofis bilgisayarı olarak kullandığımız bir bilgisayar var. Genellikle YouTube'da gezinmek için ya da çıktı almak için kullanıyoruz. Fakat 3-4 sekme açınca aşırı kasma yaşıyor veya YouTube'da 720P 60FPS videolar izlerken kasıyor. 4 GB RAM eklesem bilgisayarda rahat rahat dolaşabilir miyim? Yoksa yine aynı sorun devam eder mi? Önerilerinizi bekliyorum.

İşlemci: Athlon X2 250.
Ekran kartı: 9500 GT.
Anakart: MSI K9n6PGM2-V2 ( 8 GB'a kadar RAM destekliyor)
RAM: 2 GB DDR 2 800 MHz.

Son düzenleyen: Moderatör:
Vay be. Kaç yaşına girdi emaktar? Bari doğum gününü kutlayın artık yaşaması başarı cidden.
Konuna gelicek olursak evet RAM yükseltmesi yaparsan bilgisayar rahatlar. İşlemciyi de değiştirirsen daha iyi olur. Ve eğer depolama birimi bilgisayar ile birlikte alındıysa onun da değişmesi gerekebilir.

@Spilner
Fakat 3-4 sekme açınca aşırı kasma yaşıyor
Tam bu kısım için RAM takviyesi çok işe yarar. Zaten DDR2 RAM'ler baya ucuzlar. 4+4 RAM eklerseniz ciddi bir performans artışı elde edersiniz. Bunun yanında eğer SSD takmayı düşünürseniz o bilgisayarı tanıyamazsınız bile. Gayet hızlı ve güzel bir sistem olur. İşleriniz daha hızlı görülür. Hepsi 200-250 liraya halledilebilecek şeyler SSD ile beraber.

Vay be. Kaç yaşına girdi emaktar? Bari doğum gününü kutlayın artık yaşaması başarı cidden.
Konuna gelicek olursak evet RAM yükseltmesi yaparsan bilgisayar rahatlar. İşlemciyi de değiştirirsen daha iyi olur. Ve eğer depolama birimi bilgisayar ile birlikte alındıysa onun da değişmesi gerekebilir.
YouTube'da gezinmek için ya da çıktı almak için kullanıyoruz.
İşlemci değişimi gereksiz olur bu kullanım için.

İşlemci değişimi gereksiz olur bu kullanım için.
Zaten bu saatten sonra işlemci almayı düşünmem bu bilgisayara :D. Bir şeyler ekleyerek maksimum verimi almak istiyorum. 2 GB RAM almıştım yakınlarda 8 yapamayacağım maalesef. 6 yapacağım sanırım fakat arkadaş yukarıda DDR 2 max 4 gb ram destekler tarzı bir şey yazmış doğru mu ? Yada slot olarak söylemiş olabilir anlayamadım.
Donanım konularını yeni yeni öğrendiğimden test bilgisayarı olarak kullanıyorum. Sök- tak falan bilmediğim zamanlarda iyi bir kazık yiyerek aldığım bir bilgisayardı. :D

Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı