2 GB RAM Clustertruck kaldırır mı?

Arkadasin Windows 7 kullandigini nerden biliyorsun?
Bildiğimden söylemedim zaten. Kendi kullanımımdan bahsediyorum. 2GB RAM'e sahip olan bilgisayara Windows8.1'den fazlası zarar zaten. Ofis bilgisayarı gibi kullanılacaksa Windows 8.1 kurulabilir anca. Arada bir oyun oynayacağım diyorsan Windows 7 kurmak zorundasın, en azından ben öyle düşünüyorum. Windows 7 kullandığından bahsetmiyorum fakat her aklı başındaki insan yazdığım şeyden oyunu oynamak istiyor ise Windows 7 kurması gerektiğini anlayacaktır.

Bundan yaklaşık 2-3 yıl önce 2 GB RAM, E8400 ve HD 3450 ile en düşük ayarlarda 20-30 FPS az çok oynuyordum diye hatırlıyorum. Eğer oyun güncelleme alıp iyice ağırlaşmadı ise ve diğer parçalarınız benim oyunu deneyimlediğimde kullandıklarımdan daha kötü değilse 2 GB RAM ile çalışabilir.

Bundan yaklaşık 2-3 yıl önce 2 GB RAM, E8400 ve HD 3450 ile en düşük ayarlarda 20-30 FPS az çok oynuyordum diye hatırlıyorum. Eğer oyun güncelleme alıp iyice ağırlaşmadı ise ve diğer parçalarınız benim oyunu deneyimlediğimde kullandıklarımdan daha kötü değilse 2 GB RAM ile çalışabilir.

Bilgisayar 5 yıllık ve içindeki parçalar çok da eski sayılamaz. RAM biraz düşük ama çoğu oyunda 40-50 FPS alırdım yani.
(5 yıl önce üretilmeye başlanmış.)

Bilgisayar 5 yıllık ve içindeki parçalar çok da eski sayılamaz. RAM biraz düşük ama çoğu oyunda 40-50 FPS alırdım yani.
(5 yıl önce üretilmeye başlanmış.)
Parçaları belirtirseniz çok daha iyi olur hocam. Maalesef üretim yılı veya kullandığınız süre performansı hakkında bize net bir bilgi sunmuyor.

4 GB RAM ile denemiştim 2 GB'dan fazla RAM kullanıyordu oyun. Yine de tam sisteminizi yazarsanız daha fazla yardımcı olabiliriz.
Sistemim fotoğrafta.

Kaldırır, rahat oynayacağını düşünüyorum. Şahsen kendi sistemimden daha kötüsünü uzun süredir görmedim. Clustertruck oynadım bu sistemle. Sen de rahat oynarsın
Hocam sizin sisteminiz nedir? Yani ben benimkinden daha kötü olabileceğini düşünmüyordum..

Dosya Ekleri

• sistem.PNG
    sistem.PNG
    6,1 KB · Görüntüleme: 26
  • bilgileri.PNG
    bilgileri.PNG
    8,4 KB · Görüntüleme: 20
Sistemim fotoğrafta.

Hocam sizin sisteminiz nedir? Yani ben benimkinden daha kötü olabileceğini düşünmüyordum..
Genel olarak konuştum. Sizinkinden iyi de olabilir kötü de. Ben genel olarak kötü olmasına alıştığım için öyle diyorum. Sanırım benim bilgisayarım sizinkini ekran kartı kısmından tokatlıyor olsa gerek... Ekran kartı belleği 1GB olması lazım bu arada, neden 1700 gösteriyor merak konusu.

bnmn.PNG
mbö.PNG

Oyun oynamayı düşünüyorsan kesinlikle 8.1 kullanmamalısın bana göre, bunu yukarıda da belirttim. Standart internet kullanıcısıysan tamam fakat oyun oynamayı düşünüyorsan lütfen en kısa sürede Windows 7 kullan. Sistem kötü olunca 100Mb RAM'e bile razı oluyor insan.

Maalesef oynayamazsınız.
İndirdim ve rahat onuyorum yani ama düşük ayarlarda.

Genel olarak konuştum. Sizinkinden iyi de olabilir kötü de. Ben genel olarak kötü olmasına alıştığım için öyle diyorum. Sanırım benim bilgisayarım sizinkini ekran kartı kısmından tokatlıyor olsa gerek... Ekran kartı belleği 1GB olması lazım bu arada, neden 1700 gösteriyor merak konusu.

Eki Görüntüle 1425038Eki Görüntüle 1425039

Oyun oynamayı düşünüyorsan kesinlikle 8.1 kullanmamalısın bana göre, bunu yukarıda da belirttim. Standart internet kullanıcısıysan tamam fakat oyun oynamayı düşünüyorsan lütfen en kısa sürede Windows 7 kullan. Sistem kötü olunca 100Mb RAM'e bile razı oluyor insan.
Hocam oyunu indirdim düşük ayarlarda rahat oynuyorum ben.

Geri
Yukarı