2 GB RAM Windows 8.1 64 Bit için yeterli mi?

Hocam hayır yanlışınız var depoda duran 4 GB RAM 2.0 GHz değere sahip bilgisayarım web kullanımında kasıyor Windows 8.1 sürümde bu bilgisayar asla kaldırmaz çok sorun yaşatır.

Hayır yaşatmaz. Windows 8.1 ve sonrası Windows sürümlerinde Windows kendini RAM'e göre optimize eder. Yani 2 GB RAM'in 1GB'ını kullanırken 4 GB RAM'in 2 GB'ını kullanır boşta.

Hayır yaşatmaz. Windows 8.1 ve sonrası Windows sürümlerinde Windows kendini RAM'e göre optimize eder. Yani 2 GB RAM'in 1GB'ını kullanırken 4 GB RAM'in 2 GB'ını kullanır boşta.

Hocam daha 1 hafta önce temiz kurulumunu yaptığım yukarıdaki sistem gereksinimlerine sahip cihaz kasıyordu olay sadece RAM değil işlemcide büyük bir sorun ayrıca bu arkadaşın sistemine Linux Lubuntu'ya da Puppy Linux daha iyi performans sağlar. Bu cihazda kesinlikle akıcı bir deneyim yaşayamaz.

Ayrıca boşta 1 GB kullanım çok büyük bir rezillik.

Linux dağıtımlarından en çok RAM yiyen Kali Linux dağıtımını kullanıyorum 4 GB RAM var sistemde buna rağmen boşta 900 MB RAM kullanımı var.

Hocam daha 1 hafta önce temiz kurulumunu yaptığım yukarıdaki sistem gereksinimlerine sahip cihaz kasıyordu olay sadece RAM değil işlemcide büyük bir sorun ayrıca bu arkadaşın sistemine Linux Lubuntu'ya da puppy Linux daha iyi performans sağlar. Bu cihazda kesinlikle akıcı bir deneyim yaşayamaz.

Ayrıca boşta 1 GB kullanım çok büyük bir rezillik.

Linux dağıtımlarından en çok RAM yiyen Kali Linux dağıtımını kullanıyorum 4 GB RAM var sistemde buna rağmen boşta 900 MB RAM kullanımı var.

Linux'un uygulama desteği Windows 8.1'den bile daha az hala. Bana Wine veya proton demeyin. Arkadaşın bilgisayarı giriş seviyesi.

Peki laptopuma uyumlu RAM nasıl bulabilirim?

Şu an takılı olan RAM'in özelliklerini öğrenmelisiniz. Sonra aynı özelliklerde bir tane daha RAM alıp yolunuza bakarsınız. Bence 2x4 yapın.

Son düzenleyen: Moderatör:

Yeni konular

Geri
Yukarı