2 GB RAM'de çalışacak modlanmış Windows 11 ISO önerisi

1.8 GB ve wim biçimnde EDS değil o yüzden hızlı

al

Dosya Ekleri

• 20231103_134814.jpg
    20231103_134814.jpg
    184,3 KB · Görüntüleme: 19
Lnüx değmez bence Linux pişmanliıktır hem benim atmış olduğum ISO kurulumu 10 dk SSD varsa tabii
Merak ettim bu kanıya varmak için kaç tane dağıtım denediniz. 1 Ghz altı hızı olan tek çekirdekli işlemci ve 500 MB ramli sistemlerde bile akıcı çalışan dağıtımlar mı pişmanlık mesela. Yoksa ilgi çekmeye mi çalışıyorsunuz. Ya da paylaştığınız ISO'ya dikkat etmek mi lazım...

Merak ettim bu kanıya varmak için kaç tane dağıtım denediniz. 1 GHz altı hızı olan tek çekirdekli işlemci ve 500 MB RAM'li sistemlerde bile akıcı çalışan dağıtımlar mı pişmanlık mesela. Yoksa ilgi çekmeye mi çalışıyorsunuz. Ya da paylaştığınız ISO'ya dikkat etmek mi lazım...

Pişmanlıktır derken performanstan kestedmiyorum kullanımı uygulama kurması wine kurcaksan linüx sorun değil

Kullanım konusunda gayet kullanıcı dostu dağıtımlar var, Mint gibi mesela. WINE kurmak çok basit. Birçok yazılımın açık kaynak ve hiç de fena olmayan alternatifleri mevcut.
MS Office - Libre Office
Photoshop - GIMP
Premier - Kdenlive veya Davinci Resolve gibi...

Ubuntu'da hata vermişti ama iyi programdır Wine

Sevgili okuyucular...
Sisteminiz W10 veya W11'i akıcı kullanamayacak kadar kötüyse Linux'a geçin, veya sırf deneme amaçlı bile geçebilirsiniz.
Kötü sistemler için tavsiyelerim: MX Linux, Manjaro XFCE, Mint XFCE veya XFCE masaüstünü kullanan başka bir sevdiğiniz dağıtım. Ubuntu kullanmak zorunda değilsiniz, GNOME zaten görselliğe önem veren bir masaüstü ortamı. Sisteminiz iyi ise deneyin ama tavsiye ettiğim bir dağıtım değil. (sevenlere bir şey demiyorum)
Ne kullanırsanız kullanın ama nereden geldiği, içine ne koydukları belli olmayan modlanmış ISO'ları kesinlikle kullanmayın.

Sevgili okuyucular...
Sisteminiz W10 veya W11'i akıcı kullanamayacak kadar kötüyse Linux'a geçin, veya sırf deneme amaçlı bile geçebilirsiniz.
Kötü sistemler için tavsiyelerim: MX Linux, Manjaro XFCE, Mint XFCE veya XFCE masaüstünü kullanan başka bir sevdiğiniz dağıtım. Ubuntu kullanmak zorunda değilsiniz, GNOME zaten görselliğe önem veren bir masaüstü ortamı. Sisteminiz iyi ise deneyin ama tavsiye ettiğim bir dağıtım değil. (sevenlere bir şey demiyorum)
Ne kullanırsanız kullanın ama nereden geldiği, içine ne koydukları belli olmayan modlanmış ISO'ları kesinlikle kullanmayın.
Nedense bu Technopat'ta sürekli bir modlanmış ISO'ların hepsi virüslü algısı var. Zaten bilindik modlular %100 virüssüz olmasada çok olmasada güvenilirdir zaten. Gidipte bilinmeyen bir ISO'ysa tamam haklısınız ama bilindiklerde sanmıyorum.

Geri
Yukarı