2 GB RAM'e sahip bir laptop kaç yıl daha kullanılabilir?

AbeRazor

Kilopat
Yer
Kayseri
Daha fazla  
Sistem Özellikleri
İ5 12.Nesil
RTX 3050ti 4GB
16GB RAM
480 GB SSD
144Hz Ekran
Meslek
Elektrik Teknikeri, Edebiyat Öğretmeni, Yazılımcı
Merhabalar öncelikle. Dolar 9-10 seviyelerinde olduğu için idareten kendime 2.el bir laptop aldım. 2 GB RAM 32 GB eMMC hard diski olan Celeron bir işlemcisi var. Tek sormak istediğim şey bu cihaz kaç yıl daha internette gezmemi sağlar. Anakart RAM yükseltemiyorum maalesef.

Merhabalar öncelikle. Dolar 9-10 seviyelerinde olduğu için idareten kendime 2.el bir laptop aldım. 2 GB RAM 32 GB eMMC hard diski olan Celeron bir işlemcisi var. Tek sormak istediğim şey bu cihaz kaç yıl daha internette gezmemi sağlar. Anakart RAM yükseltemiyorum maalesef.
Oyun vs. ile zorlamazsanız ve de hor kullanmazsanız 4 yıl. Ama 2. el olduğundan kontrol etmek gerek parçaları.

Opera Mozilla gibi daha az RAM tüketen bir tarayıcı ile çok rahat internette sörf yapabilirsiniz ama işin içine oyun girerse bilemem.

çok yormazsan 3-4 yıl idare eder.

RAM sadece internette geziceksen sorun çıkarmaz da HDD'yi değiştirmen gerekebilir yoksa çok sık donar ve düşük RAM tüketen bir tarayıcıyı seç Win XP veya 7 kullanabilirsin. Daha üstüne çıkma.
Hocam win 8 32 bit kullanıyorum. Win 7 çekersem driver sorunu yaşarmıyım?
RAM sadece internette geziceksen sorun çıkarmaz da HDD'yi değiştirmen gerekebilir yoksa çok sık donar ve düşük RAM tüketen bir tarayıcıyı seç Win XP veya 7 kullanabilirsin. Daha üstüne çıkma.
emmc disk mevcut içinde . ssd ile değişim yapmayı düşünüyorum 120gb. sanal belleği de kullanarak kasmadan inşallah kullanabilirim.

Geri
Yukarı