2 GB RAM'i çıkarıp taktıktan sonra görüntü gelmiyor

FazliBasturk

Hectopat
Daha fazla  
Kuzenim eski bilgisayarını verdi kardeşime, 2 GB DDR3 RAM takılıydı. Dün açılıyordu fakat en son RAM'i bilgisayardan çıkartıp geri takdığımdan beri görüntü gelmiyor (1 uzun 2 kısa bip). Galiba bozuldu ne denediysem çalıştıramadım. Zaten + olarak yeni RAM alıp takacaktım bilgisayara. Kingston almayı düşünüyordum ama gözüme 2 yeni marka takıldı. 2 side kingstona göre ucuz ve daha önce adlarını hiç duymadım. Kullanan veya bu işlerden anlayan birisi varsa markaların iyi olup olmadığını, neden alıp almamam gerektiğini söylerse çok mutlu olurum.

Ramtech
Tograt

Markalar hakkında çok bilgim yok ama sistemdeki işlemci AMD mi? Çünkü 2 RAM'in de satış linkinde "Sadece AMD uyumlu" yazıyor. Alırken buna dikkat edin.

Anakartın modelini yazabilir misin? Ram tam oturmamış ya da slotta bir problem olmuş gibi gözüküyor. Ram markası olarak da Kingston öneririm yıllardır kullanıyorum oldukça kaliteli.

1 uzun 2 kısa bip sanırsam RAM arızası bildirisiydi. RAM tam oturmadığı zaman ya da direk bozulduğu zaman sistemde Buzzer varsa bip sesi verir sizinki gibi. Ramtech, Tograt gibi markalar aynı Izoly Turbox gibi fason markalardır muhtemelen, almanızı önermem bilindik markalardan şaşmayın. Ucuz etin yahnisi misali elinizde patlamasın sonra.

Anakart modelini bizimle paylaşırsan bip sesinin ne anlama geldiğini bulmakta yardımcı olabiliriz.

Anakartın modelini yazabilir misin? RAM tam oturmamış ya da slotta bir problem olmuş gibi gözüküyor. RAM markası olarak da Kingston öneririm yıllardır kullanıyorum oldukça kaliteli.

ASUS M4N68T-M v2,
Markalar hakkında çok bilgim yok ama sistemdeki işlemci AMD mi? Çünkü 2 RAM'in de satış linkinde "Sadece AMD uyumlu" yazıyor. Alırken buna dikkat edin.
Evet AMD işlemci takılı.

Bir uzun iki kısa sanırım belirttiğin marka modele ait anakart için RAM ünitesinde bir arıza olduğunun işareti.

RAM yeniden kontrol edilmeli takılma yöntemine uygun şekilde yeniden montajlanmalı.

Aynı RAM'i farklı slotlarda denedim, silgiyle temizleyip çalıştırmaya çalıştım, statik elektrik kalmış mıdır diye boşaltmayı denedim fakat hiçbir işe yaramadı. Kötü olan şu ki yeni aldığım Kingston 4 GB DDR3 RAM'lerdede aynı hatayı veriyor :(

Bilgisayar kısa devre yapmış. Bu işlemleri bilgisayar tamamen elektrikten arındırıldıktan sonra yapmalısınız. Fişi çekik bataryası çıkık olacak. Çıkarttıktan sonra birkaç saat bekleyin ki elektrikten tamamen arındırılsın. Ram ayvayı yemiş bu arada geçmiş olsun.

Aynı RAM'i farklı slotlarda denedim, silgiyle temizleyip çalıştırmaya çalıştım, statik elektrik kalmış mıdır diye boşaltmayı denedim fakat hiçbir işe yaramadı. Kötü olan şu ki yeni aldığım Kingston 4 GB DDR3 RAM'lerdede aynı hatayı veriyor :(

Üstteki arkadaşın dediği gibi bilgisayarı elektrikten kes gerekirse BIOS pilini ayır ve 15-20 dakika bekle. BIOS pilini ve elektriği bağla. Yeni alınan RAM ile görüntü almaya çalış. Bu işlemi diğer RAM'ler ile deneyebilirsin.

Yeni konular

Geri
Yukarı