2 GB RAM'li bilgisayarı hızlandırma

Atakan Kasırka

Hectopat
Merhaba, eski bilgisayarım olarak kullandığım bilgisayarı babam kullanıyordu ancak bilgisayar yavaş olduğu için çok iyi kullanamıyor ben de Windows 8 32 Bit yaptım biraz hızlandı. Önceden RAM almıştım uyumlu olmadığı için kullanamadık ancak bir daha almayı düşünüyorum ama almadan önce bilgisayarı ne gibi yöntemlerle hızlandırabilirim? Sadece Google üzerinden sahibindene ve YouTube'a bakıyor hızlı bir tarayıcı falan önerir misiniz 2 GB RAM'li bir bilgisayar için uyumlu hızlı çalısıcak? teşekkürler.

Son düzenleyen: Moderatör:
Bilgisayardaki gereksiz dosyaları silin, çalıştıra: %temp% yazın ve tüm dosyaları silin. (merak etmeyin bilgisayara zarar vermez zaten zarar verecek bir şey olursa PC size sildirmez) sonra tekrar çalıştıra "temp" yazıp yine tüm dosyaları silin Denetim Masası'ndan eğer Steam veya Epic Games hesabınızdan sildiğiniz oyunlar denetim masasında gözüküyorsa Denetim Masası'ndan silin ve geri dönüşüm kutusunu boşaltın bilgisayarınız hızlanacaktır :)

4 GB RAM al. Eğer çalışmazsa 2'liği çıkartır 4'lüğü tek başına kullanırsın.
Şimdilik hangi tarayıcıyı kullanmalı
Bilgisayardaki gereksiz dosyaları silin, çalıştıra: %temp% yazın ve tüm dosyaları silin. (merak etmeyin bilgisayara zarar vermez zaten zarar verecek bir şey olursa PC size sildirmez) sonra tekrar çalıştıra "temp" yazıp yine tüm dosyaları silin Denetim Masası'ndan eğer Steam veya Epic Games hesabınızdan sildiğiniz oyunlar denetim masasında gözüküyorsa Denetim Masası'ndan silin ve geri dönüşüm kutusunu boşaltın bilgisayarınız hızlanacaktır :)
Temp silmeyi çoğu kişi biliyordur ancak ölü bir taktik bir işe yaramıyor

Chromium kullanabilir, ek olarak illa Windows kullanmayacak ise GNU/Linux'a goz atin derim. Eger GNU/Linux olmaz ise duzenlenmis Windows 7 kullanabilirsiniz. Duzenlenmis diyerek gereksiz hizmetleri kapatilmasindan bahsediyorum.

Ek olarak RAM'ine gore RAM al, yani RAM'in ile ayni model olsun. Ayni model RAM bulamazsan benzer ozelliklere sahip RAM'lere bak.

Sistemde SSD yoksa 120GB'lık bir SATA SSD takın.
Belkli sistem SATA3 desteklemiyordur, SATA3 destekliyor ise SSD almasini tavsiye ederim. SATA3 desteklemiyorsa SSD takmaya pek gerek yok gibi.

RAM almıştım uyumlu olmadığı için kullanamadık
Aldigin RAM 4 GB'sa o RAM'i takmayi deneyebilirsin. En azindan belki sistem acilir ve elinde 4 GB RAM olur.

Belkli sistem SATA3 desteklemiyordur, SATA3 destekliyor ise SSD almasini tavsiye ederim. SATA3 desteklemiyorsa SSD takmaya pek gerek yok gibi.
SATA3 desteklemese de SATA2 ile bile mevcut HDD hızının en az neredeyse iki katını alır.
Hem SATA3 hem SATA2 sistem var elimde, ikisinde de SSD var. Günlük kullanımda bayağı fark ediyor.

SATA3 desteklemese de SATA2 ile bile mevcut HDD hızının en az neredeyse iki katını alır.
Hem SATA3 hem SATA2 sistem var elimde, ikisinde de SSD var. Günlük kullanımda bayağı fark ediyor.
Fark yaratacaktir, buna hemfikiriz. Ama 200 TL civari verip tam verim alamiyorsun. Verimli olmadigi icin tavsiye etmiyorum.

Yeni konular

Geri
Yukarı