2 GB RAM'li laptopa Linux kurulmalı mı?

Bak kardeşim buraya geliştirici ekip bile böyle diyorken neyin davası bu?

Ben düzgünce anlatıyorum, sen atarlı atarlı konuşuyorsun. Konu sahibinin sisteminden, birkaç özelliği daha iyi olan sistemim vardı, kaç tane dağıtım denedim biliyor musun? Bunlara dayanarak konuşuyorum. Bana gelip sen sataşıyorsun, sonra neyin davası diyorsun. 😆

Ben düzgünce anlatıyorum, sen atarlı atarlı konuşuyorsun. Konu sahibinin sisteminden, birkaç özelliği daha iyi olan sistemim vardı, kaç tane dağıtım denedim biliyor musun? Bunlara dayanarak konuşuyorum. Bana gelip sen sataşıyorsun, sonra neyin davası diyorsun. 😆
Öncelikle amacım atar yapmak değildi sert kaçtıysa kusura bakma. Ben de uzun süre bir sürü dağıtım denedim.
Sitem ettiğim şey her düşük sisteme "Senin bilgisayarın X kaldırmaz Z'ye bak" diyorsunuz verdiğiniz sistem genelde kullanıcının işine yaramayan sistemler oluyor.
Linux'a girmek zaman isteyen bir şey, kişiye daha rahat edebileceği ve güncel bir sistem önermek yerine böyle yapmak bana doğru gelmiyor.

Sitem ettiğim şey her düşük sisteme "senin bilgisayarın X kaldırmaz Z'ye bak" diyorsunuz verdiğiniz sistem genelde kullanıcının işine yaramayan sistemler oluyor.

Kaldırmaz, çünkü kendim daha iyi bir bilgisayarda denedim, onda kaldırmadıysa bunun hiç şansı yok. Evet, sistemi kurar ama bir tarayıcı açtığı zaman, yavaşlamaya başlar sistem.

Antix pencere yöneticisi kullanıyor, kullanıyor ama bu da rahat olmadığı anlamına gelmiyor. Zaten Antix düşük sistemler için geliştiriliyor, Mint'in böyle bir amacı yok. İsterse Mint Xfce de kurabilir ama Cinnamon olmaz, ki zaten Cinnamon üzerinden gittim ben..

Eskiden bir Linux Mint kullancısı olarak; güzel bir işletim sistemi. İki tane program vardı. Şu anda aklımda değil fakat .exe dosyalarını çalıştırmaya yarıyordu. Bulamaz iseniz ben araştırabilirim. Benim bilgisayarım 2 GB DDR3

Yeni konular

Geri
Yukarı