2 GB RAM'li sisteme hangi Windows 10 sürümünü kurmalıyım?

Merhabalar.
Ben de tam Windows 10 kuruyordum forumda 8.1 kur dediler çok memnunum.

Niye herkes 8.1 önermiş anlamadım. Sistem gereksinimleri aynı.

Photoshop'ta 16 GB RAM istiyor minimum ama çoğu kişi kullanıyor (benim çevremde) ve hepsinin zaten 64 GB olan önerilen RAM alanı yok ki. Minimumu karşılayan da az kişi var Türkiye şartlarında.

Merhabalar.
Ben de tam Windows 10 kuruyordum forumda 8.1 kur dediler çok memnunum.

Photoshop'ta 16 GB RAM istiyor minimum ama çoğu kişi kullanıyor (benim çevremde) ve hepsinin zaten 64 GB olan önerilen RAM alanı yok ki. Minimumu karşılayan da az kişi var Türkiye şartlarında.
Photoshop 16 GB istiyor?
Photoshop için minimum sistem gereksinimleri
Windows
Minimum gereksinim
İşlemci64 bit destekli Intel® veya AMD işlemci*; 2 GHz veya daha hızlı işlemci
İşletim sistemiMicrosoft Windows 7* - Service Pack 1 (64 bit)**,
Microsoft Windows 10*** Ekim 2018 güncellemesi (64 bit) sürüm 1809 veya üzeri
RAM2 GB veya daha fazla RAM (8 GB önerilir)
Ekran kartınVidia GeForce GTX 1050 veya eşdeğeri; nVidia GeForce GTX 1660 veya Quadro T1000 önerilir
Sabit disk alanı64 bit yükleme için 3,1 GB veya daha fazla kullanılabilir sabit disk alanı; yükleme sırasında ek boş alan gerekir (büyük/küçük harf duyarlı dosya sistemi kullanan bölüme yüklenemez)
Monitör çözünürlüğü16 bit renk ve 512 MB veya daha fazla ayrılmış VRAM (2 GB önerilir †) ile %100 kullanıcı arabirimi ölçeklemesinde 1280 x 800 ekran
OpenGLOpenGL 2.0 özellikli sistem
InternetGerekliyazılım etkinleştirme işlemleri, aboneliklerin doğrulanması ve çevrimiçi hizmetlere erişim için internet bağlantısı ve kayıt yaptırmak gerekir ††

Photoshop da 16 GB RAM istiyor minimum ama çoğu kişi kullanıyor (benim çevremde) ve hepsinin zaten 64 GB olan önerilen RAM alanı yok ki. Minimumu karşılayan da az kişi var Türkiye şartlarında.
Şimdi kontrol ettim, Adobe'nin sitesinde şöyle yazıyor: "2 GB veya daha fazla RAM (8 GB önerilir)".

Hem zaten bu mantığa göre Windows 10 2 GB RAM istiyor, (64 bit için) yani 1 GB RAM olsa bile kullanılabilir. Ben de 3 GB RAM olan bilgisayara yükledim, bir sorun görmedim.

Şimdi kontrol ettim, Adobe'nin sitesinde şöyle yazıyor: "2 GB veya daha fazla RAM (8 GB önerilir)".

Hem zaten bu mantığa göre Windows 10 2 GB RAM istiyor, (64 bit için) yani 1 GB RAM olsa bile kullanılabilir. Ben de 3 GB RAM olan bilgisayara yükledim, bir sorun görmedim.

Photoshop 16 GB istiyor?
Photoshop için minimum sistem gereksinimleri
Windows
Minimum gereksinim
İşlemci64 bit destekli Intel® veya AMD işlemci*; 2 GHz veya daha hızlı işlemci
İşletim sistemiMicrosoft Windows 7* - Service Pack 1 (64 bit)**,
Microsoft Windows 10*** Ekim 2018 güncellemesi (64 bit) sürüm 1809 veya üzeri
RAM2 GB veya daha fazla RAM (8 GB önerilir)
Ekran kartınVidia GeForce GTX 1050 veya eşdeğeri; nVidia GeForce GTX 1660 veya Quadro T1000 önerilir
Sabit disk alanı64 bit yükleme için 3,1 GB veya daha fazla kullanılabilir sabit disk alanı; yükleme sırasında ek boş alan gerekir (büyük/küçük harf duyarlı dosya sistemi kullanan bölüme yüklenemez)
Monitör çözünürlüğü16 bit renk ve 512 MB veya daha fazla ayrılmış VRAM (2 GB önerilir †) ile %100 kullanıcı arabirimi ölçeklemesinde 1280 x 800 ekran
OpenGLOpenGL 2.0 özellikli sistem
InternetGerekliyazılım etkinleştirme işlemleri, aboneliklerin doğrulanması ve çevrimiçi hizmetlere erişim için internet bağlantısı ve kayıt yaptırmak gerekir ††

Geri
Yukarı