2 GB RAM'li sisteme işletim sistemi önerisi

Merhaba. Yeni bilgisayarım garantide olduğu için şimdilik eski sistemimi kullanıyorum. Zamanında Windows 7 kurulmuş. Sistemin özelliklerini aşağıya bıraktım. Sizce bu sisteme hangi işletim sistemi kurulmalı? Ben Linux Mint uygun olur diye düşünüyorum. Ancak sizlerin de fikirlerini almak istedim.

Özellikleri:
  • Intel Celeron B815.
  • RAM: 2 GB.
  • Ekran kartı: Intel HD Graphics 786MB.

Benim de 2 GB RAM'li 2010'dan kalma bilgisayarım var ben Windows 7 kullanıyordum fakat sonra 10'a geçtim 10 kastığı içinde 8.1'i yükledim şu an mutluyum.

Tamam. 2003 kurarsanız mutu olursunuz.

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.
Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

Merhaba. Yeni bilgisayarım garantide olduğu için şimdilik eski sistemimi kullanıyorum. Zamanında Windows 7 kurulmuş. Sistemin özelliklerini aşağıya bıraktım. Sizce bu sisteme hangi işletim sistemi kurulmalı? Ben Linux Mint uygun olur diye düşünüyorum. Ancak sizlerin de fikirlerini almak istedim.

Özellikleri:
  • Intel Celeron B815
  • RAM: 2 GB.
  • Ekran kartı: Intel HD Graphics 786MB.
Ghost Spectre 32 bit Windows 10 deneyebilirsin.
Ghost Spectre 32 bit Windows 10 deneyebilirsin.
Bu arada unutmadan söyleyeyim en lite sürümü olsun.

XP diyenler Chrome bile desteği kesmişken neden öneriyorsunuz ki? Olabilecek en makul seçim +2 GB RAM alıp Windows 8E geçmek ya da Windows 7 de devam etmek. 50 TL'ye RAM satılıyor. Biraz para biriktirip alınabilir. Kendine eziyet etmene gerek kalmaz bence.

Windows 8.1 Single Language önerimdir. Windows 7 Home Basic de olur ama pek önermiyorum. Windows XP ve Vista çok eskidi ve güvenlik açıkları var, bence kullanmayın.

-Mx Linux(64 bit)
-Mint Xfce (64 bit)
-Lubuntu (64 bit)
-Linux Lite (64 bit)
-Zorin Os lite (64 bit)
-Ubuntu Mate (64 bit)
-AntiX (64 bit)
-Windows 8.1 (32 bit daha hızlı olur ama 64 bitte üzmez)

Bu yukarıdakilerden seç beğen al.😀

XP diyenler Chrome bile desteği kesmişken neden öneriyorsunuz ki? Olabilecek en makul seçim +2 GB RAM alıp Windows 8E geçmek ya da Windows 7 de devam etmek. 50 TL'ye RAM satılıyor. Biraz para biriktirip alınabilir. Kendine eziyet etmene gerek kalmaz bence.

Ben de zaten 7 Home Basic veya starter kurun. Ama illa XP isterseniz server 2003 daha iyi dedim.

Yeni konular

Geri
Yukarı