2 GB RAM'li sisteme Linux dağıtımı önerisi

Nasıl güncel sürümü yok? lütfen insanları yanılgıya düşürmeyin. Linux mint 19.x sürümleri 2023 e kadar destek almaya devam ediyor.
Evet ama artık yeni sürüm Mintler 32 bit sistemler için çıkmıyor, yanlış bilgi vermiyorum, destek almıyor demedim, yeni sürüm çıkmıyor dedim.

Merhaba üyeler. PC'me Linux kurmayı düşünüyorum ama hangisini kurma konusunda kararsızım. PC'm 32 Bit. 2 GB RAM. Intel Pentium...
Merhabalar, ilk cevabımı sizin konunuzla yapmak istedim. Kali Linux veya Linux Mint tercih etmenizi öneririm çünkü ikiside çok az ram kullanan, linux işletim sistemi çekirdiğinden yapılmış linux dağıtımları. Özellikle etichal hacking ile uğraşmayı düşünüyorsanız Kali Linux tamamen sizin için geliştirilmiş bir işletim sistemi olabilir. Fakat günlük kullanım için istiyorsanız ve sade bir tasarım seviyorsanız Linux Mint sizin için tasarlanmış demektir. Unutmayın Kali Linux kurarken içine kurmak istediğiniz toolları seçebiliyorsunuz yani Kali Linux da günlük kullanıma uygundur.

XFCE masaüstü ortamı kullanan herhangi bir dağıtım. Linux Mint önerebilirim. (Edit: Daha önce zaten yazmışım.)

Yeni konular

Geri
Yukarı