2 GB VRAM hala yeter mi?

• Konuyu başlatan Lemvo
  • Başlangıç Tarihi
  • Mesaj 38
  • Görüntüleme 669
Laptopu yeni aldım sayılır, ondan konu açtım hocam merak ettiğimden, MX350 yeter yani düşük grafikler için oyunlarda öyleyse.
Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.
Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.

Hocam basit oyunlar oynarsın onunla Roblox veya hexball gibi.

Bu kartı aşırı hafife alıyorsunuz sanki adam UHD5000 sordu. Günümüze yakın çıkan AAA oyunlar hariç optimizasyonu birazcık iyi her oyunu oynayabileceğini düşünüyorum.

Bu oyunları açıyormuymuş, çok şaşırdım doğrusu. İykide almışım öyleyse, bir de 720p de oynamam gerek galiba bütün oyunları.

Bu oyunları açıyormuymuş, çok şaşırdım doğrusu. İykide almışım öyleyse, bir de 720p de oynamam gerek galiba bütün oyunları.

Ekran küçükse 720p oyna çok fazla göze batmaz. Hem daha fazla FPS alırsın.

Bir de böyle komplo teorileri üretenler çıktı. "VRAM yetmediğinde RAM'den destek alıyor" diye.

Madem yanlışım beni düzelt. Komplo teorisi deyip de sıyrılma. Fotoğraftaki paylaşılan sistem belleği ne oluyor? Güzel ve saygılı dille açıkla.

1712568966424.png

Madem yanlışım beni düzelt. Komplo teorisi deyip de sıyrılma. Fotoğraftaki paylaşılan sistem belleği ne oluyor? Güzel ve saygılı dille açıkla.

Eki Görüntüle 2162531
Tamam da yine de VRAM ile RAM farklı şeyler. Birbirinin yerini tam manasıyla dolduramaz.

Birisi ekran kartı belleği diğeri ise normal RAM belleği. Fark olur ve bundan dolayı aynı performansı yakalayamayabilirsiniz.

Tamam da yine de VRAM ile RAM farklı şeyler. Birbirinin yerini tam manasıyla dolduramaz.

Ben aynı etkiyi yaratır dedim mi? Destek alır oradan kullanır dedim. Sen ise bana komplo teorisi üretiyorsun dedin. Bu konuyuda buraya bırakayım. Birdaha da bilmediğin konular hakkında boş yorumlar yapma.

Geri
Yukarı