MSI 2GB GTX1050 vs Monster 4GB GTX1050

• Oy verenlerin toplamı
    24

Berk Erol

Hectopat
Daha fazla  
Arkadaşlar laptop almayı düşünüyorum ama aklıma takılan bi soru var yardımcı olursanız çok sevinirim.

2 seçenek arasında kaldım sebebi ise ekran kartları aynı ama aklıma şu kısmı takıldı

MSI : GeForce® GTX 1050 2GB GDDR5
Monster: 4GB GDDR5 nVIDIA® GeForce® GTX1050 128-Bit DX12

Aynı ekran kartları ama biri 2 GB öteki 4 GB aralarındaki fark nedir? Direkt 2 kat performans farkı mı vardır yoksa performans farklı çok fazla değil sadece bi üst modeli midir?

Konu hakkında şimdiden yardımcı olanlara teşekkür ederim.
Bahsettiğim Laptopların Modelleri:

MSI GL62M 7RD-609XTR
Monster Abra A5 V12.1 15.6"

Yardımlar için şimdiden teşekkürler.

Dosya Ekleri

• 9577455484978.jpg
    9577455484978.jpg
    16,3 KB · Görüntüleme: 363
  • 9654053896242.jpg
    9654053896242.jpg
    17,5 KB · Görüntüleme: 407
Son düzenleyen: Moderatör:
Doğrudan iki kat performans demek değildir elbette. 2 GB VRAM'in üstüne çıkılması gerektiğinde ve ekran kartı bu belleği işleyebilecek olduğunda fark ortaya çıkar. Aşağıdaki videoda zaten 2 GB'tan fazla belleğin kullanılabildiği görünüyor. 4 GB 1050 almak daha mantıklı olacaktır.

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

Muhtemelen Monster 2GB paylaşımlı 2GB ekran kartı belleği için toplam bir sayı vermiştir diye düşünüyorum veya aynı kartın bellek miktarı fazla olan ekran kartı modeli falandır. Performans olarak arada fark olacağını düşünmüyorum. Ekran kartında 2GB bellekten üstü için belleğe değil, kullandığı GPU'ya ve bit hızına daha çok önem vermelisiniz.

Muhtemelen Monster 2GB paylaşımlı 2GB ekran kartı belleği için toplam bir sayı vermiştir diye düşünüyorum veya aynı kartın bellek miktarı fazla olan ekran kartı modeli falandır. Performans olarak arada fark olacağını düşünmüyorum. Ekran kartında 2GB bellekten üstü için belleğe değil, kullandığı GPU'ya ve bit hızına daha çok önem vermelisiniz.
VRAM yetersizliği olursa performans yarıya kadar bile düşebilir, aklınızda bulunsun. 4GB almanı öneririm.

Oyundan oyuna değişir. GTA 5 gibi bir oyunda DirectX 11 veya 12'ye çıkmak için 2 GB VRAM yetersiz kalıyor.

Son düzenleyen: Moderatör:
Uyarı! Bu konu 7 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı